Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Koniec ery VHS - po 40 latach zakończy się produkcja magnetowidów 2

Z pewnością wielu Was zasmuci ta informacja. Japońska firma Firma Funai Electric, która jako ostatnia zajmowała się produkcją magnetowidów do oglądania kaset VHS, zakończy produkcję tego urządzenia.

Oczywiście powodem takiej, a nie innej decyzji jest zbyt niska sprzedaż, aby produkcja wciąż była rentowna. Do tego dochodzą jeszcze inne problemy, takie jak trudności w pozyskiwaniu części do tego archaicznego sprzętu wideo. Warto jednak zaznaczyć, że w ubiegłym roku udało się sprzedać 750 tysięcy kaset wideo. Co wydaje się być niezłym wynikiem, jeśli weźmiemy od uwagę wielką konkurencję ze strony nośników DVD, Blu-ray oraz wielu serwisów streamingowych.

Do tego dochodzą jeszcze takie aspekty jak jakość obrazu oraz dźwięku. Obecnie ludzie bardzo cenią sobie tego typu rzeczy w trakcie seansu. Miejmy jednak nadzieję, że era VHS nie zostanie zapomniana. Na świecie wciąż jest masa kolekcjonerów, którzy z pewnością będą kultywować pamieć o tym kultowym sprzęcie do odtwarzania filmów.

Pierwszy magnetowid VHS został zaprezentowany w roku 1976 i był nim JVC HR-3300. Tak, więc era magnetowidów trwała 40 długich lat. Wielkie zapotrzebowanie na ten sprzęt miało dopiero nadejść. Prawdziwy bum i szaleństwo na kasety oraz odtwarzacze nastąpił w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych.

Źrodło: ScreenCrush

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…