TVP1 pokaże serial Wołoszańskiego 0

Tajemnica twierdzy szyfrów, serial historyczny według powieści Bogusława Wołoszańskiego, zostanie jesienią pokazany w Jedynce.

- Trwają prace nad ramówką jesienną i za wcześnie jest podawać godzinę emisji serialu. – wyjaśnia nam Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP. W tym tygodniu zakończyć się mają prace związane z kolaudacją produkcji.

Na planie Tajemnicy twierdzy szyfrówNa planie Tajemnicy twierdzy szyfrów

Tajemnica twierdzy szyfrów jest historią niemieckiego kryptologa kapitana Johanna Jörga, a tak naprawdę agenta polskiego wywiadu, który próbuje przechwycić niemiecką maszynę deszyfrującą zwaną rybą-mieczem. W roli głównej występuje Paweł Małaszyński.

- Serial jest bardzo interesujący, wiernie odtwarza realia II wojny światowej. Wiele zdjęć zrobiono w autentycznych, zachowanych miejscach – tłumaczy nam Wrona.

Przypomnijmy, że przed rokiem Bronisław Wildstein, poprzedni prezes TVP, odesłał serial do magazynu, gdy okazało się, że Wołoszański był współpracownikiem służb specjalnych PRL. Zrobił to, mimo że Twierdza… była już prawie gotowa.

Jednak sam Wildstein zaprzecza, by wydał taką decyzję: – Zastanawialiśmy się, jaki los powinien spotkać Tajemnicę twierdzy szyfrów. Pojawił się pomysł, by wstrzymać emisję, ale ostatecznie nie doszło do podjęcia takich decyzji – mówi w Super Expressie Wildsietin.

Ludzie pracujący przy serialu są zadowoleni, że w końcu trafi on na ekrany. – Tajemnica… to produkt na bardzo wysokim poziomie, który będzie dla TVP atutem w walce o widza. Gdyby serial trafił na półkę, byłoby to olbrzymią niegospodarnością telewizji – mówi SE kierownik produkcji Andrzej Stempowski.

Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

BigGiantHead

Autentycznie nie mogę się doczekać.

Proszę czekać…