http://vimeo.com/mironkundzicz

Bacon w Frost/Nixon 0

Aktor Kevin Bacon zagra w adaptacji sztuki Petera Morgana, Frost/Nixon.

Produkują Working Title Films i Universal Pictures.

Kevin Bacon w filmie Zły dotyk 2004Kevin Bacon w filmie Zły dotyk 2004

Reżyserem obrazu będzie Ron Howard (Zawód: Dziennikarz), a producentami Tim Bevan (Bridget Jones: W pogoni za rozumem), Eric Fellner (Jaś Fasola – Nadciąga totalny kataklizm) z Working Title i Brian Grazer (Prawdziwy geniusz).

Scenariusz filmu został oparty na popularnej sztuce, która opowiada o telewizyjnych wywiadach, które David Frost przeprowadził z Richardem Nixonem w 1977 roku. W ostatnim z wywiadów, prezydent przyznał się do swojego udziału w Aferze Watergate i podał się do dymisji.

W tytułowych rolach wystąpią, tak jak i w sztuce, Frank Langella (Władcy Wszechświata) jako Nixon i Michael Sheen (Bright Young Things) jako Frost.

Bacon, zagra Jacka Brennana, szefa sztabu Nixona. W rolach drugoplanowych zobaczymy też Sama Rockwella (Autostopem przez galaktykę), Toby'ego Jonesa (Malowany welon) i Matthew MacFadyena (Rachunek sumienia).

Zdjęcia mają się rozpocząć pod koniec lata.

Kevin Bacon urodził się w Filadelfii. Znany jest z ról w filmach Footloose, Linia życia, Morderstwo pierwszego stopnia, Jak kłamać w Ameryce, Rzeka tajemnic czy Zły dotyk. Był nominowany do Złotego Globa i zdobył Blockbuster Entertainment Award, Nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Bostonu, John Cassavetes Award i Bronze Gryphon.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…