Nielegalna moneta fantastycznej czwórki 0

Seria ćwierćdolarówek promujących film Fantastyczna czwórka 2 została uznana za nielegalną.

Twórcy sequela postanowili uczcić jego premierę tłocząc 40 tysięcy monet z wizerunkiem George'a Washingtona na awersie i Srebrnego Surfera na rewersie. Okazuje się jednak, że ich produkcja była niezgodna z prawem.

Przedstawiciel amerykańskiej mennicy narodowej wydał oświadczenie dotyczące projektu. – Promocja nie jest w żaden sposób popierana, autoryzowana, wspierana ani sponsorowana przez Mennicę Stanów Zjednoczonych – można przeczytać w piśmie.

Kontrowersyjne monety zostały włączone do obiegu przed Dniem Pamięci Narodowej. Wytłoczone w Mennicy Franklina ćwierćdolarówki miały zachęcić potencjalnych widzów do logowania się na stronie internetowej obrazu i udziału w konkursie. Tymczasem używanie środków płatniczych jako narzędzia reklamy jest przestępstwem federalnym, więc inicjatorzy akcji mogą spodziewać się kary.

Przedstawiciele wytwórni Fox utrzymują, że nie byli świadomi istnienia jakichkolwiek problemów związanych z produkcją monet. Szefowie Mennicy Franklina twierdzą, że zlecenie, które wykonali, nie różni się od wielu innych realizowanych przez nich regularnie.

Międzynarodowa premiera filmu Fantastyczna czwórka 2 odbędzie się 15 czerwca.

Kadr z filmu Fantastyczna czwórka 2 2007Kadr z filmu Fantastyczna czwórka 2 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…