Demi Moore jako Coco Chanel 0

Demi Moore zagra Coco Chanel w biograficznym filmie o życiu sławnej projektantki mody.p=. Demi Moore w StripteaseDemi Moore w Striptease

p=. Aniołek CharliegoAniołek Charliego
Coco Chanel naprawdę nazywała się Gabrielle Chasnel (1883-1971). Swój pierwszy dom mody otworzyła w 1919 roku w Paryżu. Trzy lata później wylansowała najsłynniejsze perfumy świata: Chanel No. 5. W 1938 roku wycofała się z życia zawodowego, ale wróciła do niego z nową serią strojów w 1954 roku.

Jej projekty ubiorów prostych, wygodnych i z tanich materiałów (np. dżerseju) znakimicie wpisały się w zmiany obyczajowe po I wojnie światowej. Takim strojem była np. mała czarna (sięgająca do kolan, pozbawiona ozdób sukienka), czy tzw. kostium Chanel (prosta spódnica nad kolano, rozpinany żakiet z półokrągłym wycięciem, rękawy długości 3/4).

U szczytu kariery w koncernie Chanel, obejmującym – poza domem mody – laboratoria kosmetyczne oraz produkcję dodatków i biżuterii, pracowało ok. 3,5 tysięcy osób. Chanel wywierała dominujący wpływ na paryski świat mody przez ponad pół wieku.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…