Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Zabójczy żart bardzo dobrze poradził sobie w kinach 1

Pomimo rozczarowujących recenzji fani Mrocznego Rycerza oraz komiksu Batman: Zabójczy żart tłumnie ruszyli do kinowych sal. Powód był prosty – film emitowano tylko w dwie noce.

Jak się okazało produkcja poradziła sobie naprawdę dobrze. Batman: Zabójczy żart zdołał w ciągu dwóch nocy zarobić znakomite 3,1 mln dolarów! Taki wynik sprawił, że był to trzeci najlepszy wynik dnia – po Star Trek: w nieznane (6,2 mln dolarów) oraz Sekretne życie zwierzaków domowych (4,1 mln dolarów). Trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy.

Animacja była wyświetlana w zdecydowanie mniejszej liczbie kin. Najnowszy film o Mrocznym Rycerzu puszczano w 1325 kinach. Dla porównania nowe przygody kapitana Kirka i jego załogi w niespełna 4000 kinach.

Oczywiście ciężko zestawiać film animowany Batman: Zabójczy z innymi produkcjami opowiadającymi o Mrocznym Rycerzu. Zaledwie jedna z nich – będąca kreskówką – była emitowana w kinach. Był to Batman: Maska Batmana. Wówczas obraz na dzień dobry zgarnął 1,1 mln dolarów a przez swój cały pobyt w kinach 5,6 mln dolarów.

Źrodło: BoxOfficeMojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Jakub Kucharski 2016-07-28

Jeśli taki dobry wynik udało się osiągnąć wyświetlając ten film tylko w wybranych kinach, to naprawdę spore osiągnięcie.

Rob 2016-07-28

“a przez dwój cały pobyt w kinach "literówka ;)
Z filmów animowanych, które widziałem o Batmanie to niestety wg mnie słabo, niektóre z serialu z lat 90 miały lepszą fabułę niż ta. Takie 6/10.

Proszę czekać…