Box Office: Zabójczy żart bardzo dobrze poradził sobie w kinach

Pomimo rozczarowujących recenzji fani Mrocznego Rycerza oraz komiksu Batman: Zabójczy żart tłumnie ruszyli do kinowych sal. Powód był prosty – film emitowano tylko w dwie noce.

Jak się okazało produkcja poradziła sobie naprawdę dobrze. Batman: Zabójczy żart zdołał w ciągu dwóch nocy zarobić znakomite 3,1 mln dolarów! Taki wynik sprawił, że był to trzeci najlepszy wynik dnia – po Star Trek: w nieznane (6,2 mln dolarów) oraz Sekretne życie zwierzaków domowych (4,1 mln dolarów). Trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy.

Animacja była wyświetlana w zdecydowanie mniejszej liczbie kin. Najnowszy film o Mrocznym Rycerzu puszczano w 1325 kinach. Dla porównania nowe przygody kapitana Kirka i jego załogi w niespełna 4000 kinach.

Oczywiście ciężko zestawiać film animowany Batman: Zabójczy z innymi produkcjami opowiadającymi o Mrocznym Rycerzu. Zaledwie jedna z nich – będąca kreskówką – była emitowana w kinach. Był to Batman: Maska Batmana. Wówczas obraz na dzień dobry zgarnął 1,1 mln dolarów a przez swój cały pobyt w kinach 5,6 mln dolarów.

Źrodło: BoxOfficeMojo


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)