Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Jared Leto opowiada o roli Jokera 1

Joker to kawał świra. Wie to każdy, kto jest choć trochę zaznajomiony z tą postacią. Zagranie takiej osobowości stanowi więc olbrzymie wyzwanie. Jared Leto który gra Jokera w nadchodzącym Legionie Samobójców udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiadał o trudach grania słynnego żartownisia.

Dziennikarz z Rolling Stone już na początku rozpoczęcia wątku Jokera w wywiadzie mógł się trochę zdziwić, gdy Jared wprost stwierdził:

Gdyby to Joker udział tego wywiadu, wykastrowałby cię i kazał ci zjeść twoje genitalia. I to tylko gdyby cię lubił.

Jared Leto o zdolnościach komunikatywnych Jokera

Nie brzmi to jak zbyt zachęcający początek znajomości, trzeba przyznać. Jared wypowiedział się także na temat Heatha Ledgera który był ostatnim aktorem który grał Jokera, za którą to rolę otrzymał pośmiertnego Oscara.

Heath dał światu naprawdę niesamowity występ jako Joker. To jedna z najlepiej zagranych ról w historii kina. Spotkałem go kiedyś, nie znałem go zbyt dobrze, ale było to człowiek o pięknej osobowości. Myślę, że gdyby Joker nie miał komiksowego pierwowzoru, tylko rolę Ledgera, rebootowanie jego postaci byłoby nie na miejscu. Ale zważywszy na historię Jokera, myślę, że wszystko jest w porządku. Jeśli chodzi o poprzednie interpretacje danych ról, mają one bardzo ważną zaletę – wiesz czego nie powinieneś robić

Jared Leto o Jokerze Heatha Ledgera

Według opowiadań Leto, aby lepiej wczuć się w rolę, oglądał on mnóstwo filmików na YouTube z brutalnymi przestępstwami, a także zostawał na planie jako Joker i starał się wchodzić w interakcje z innymi osobami na planie, jednocześnie nie wychodząc z roli. Jared dawał także osobom z planu bardzo dziwne podarunki, oczywiście jako Joker. Kiedy wywiad ukazał się w sieci, sam reżyser David Ayer musiał wkroczyć do akcji, by wypowiedzieć się na temat jednego, bardzo specyficznego podarunku który otrzymał.

To nie były zużyte prezerwatywy. Bądźmy poważni. Fakt, były usunięte z opakowania, ale nie były zużyte. I tak oczywiście, że byłem przerażony. Myślałem sobie: Jared wyrzuć to, odstaw to, co ty do wyczyniasz?!

David Ayer o prezencie od Jareda Leto

Mimo wszystko Jared uważa, że jego metody na przygotowanie się do roli zaowocowały świetnym występem, oraz pomogły całej ekipie nawiązać więź pomiędzy nim a resztą ekipy.

Joker stał się niezłą rozrywką dla sporej części ekipy. Myślę, że wszystkim nam udało się nawiązać nić porozumienia, mimo iż ja tam grałem.

Jared Leto o współpracy z resztą ekipy na planie

Oceniając po tych opisach, na planie faktycznie sporo się działo. Miejmy nadzieję, że Legion Samobójców okaże się wielkim hitem, i nada nowy kierunek filmowemu universum DC.

Legion Samobójców w kinach już od 5 Sierpnia.

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…