Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gra o tron - ciekawa teoria dotycząca Joraha 0

Finałowy odcinek Gry o tron pozostawił fanów z wieloma pytaniami. Jedno z nich dotyczy sir Joraha Mormonta, w którego wciela się Iain Glen. W dalszej części newsa znajdują się spoilery dotyczące piątego oraz szóstego sezonu serialu stacji HBO. Dlatego też, jeśli nie mieliście jeszcze okazję zobaczyć najnowszych odcinków, to czytacie tę informacje na własną odpowiedzialność.

fot. materiały prasowe

Jak doskonale wiemy Jorah Mormont w czasie podróży z Tyrionem Lannisterem, którą odbył w piątym sezonie Gry o tron, zaraził się nieuleczalną chorobą, która nazywa się szara łuszczyca. W sieci pojawiła się ciekawa teoria dotycząca tego w jaki sposób bohater może przeżyć. Pod koniec ostatniej serii, Jorah pokazał Daenerys że ta może na niego liczyć i jest jej wciąż lojalny. Królowa Smoków postanowiła go oszczędzić i nakazała mu wyruszyć w podróż, dzięki której odnajdzie lekarstwo na chorobę.

I tutaj zaczyna się najciekawsze. Jedyną znaną osobą w Westeros, która przeżyła szarą łuszczycę jest Shireen, córka Stannisa Baratheona. Zdaniem Joraha w najnowszych odcinkach będzie znalezienie tajemniczej i zamaskowanej kobiety o imieniu Quaithe, którą mogliśmy zobaczyć w sezonie drugim. To właśnie ona może być jedyną szansą na przeżycie byłego władcy Wysp Niedźwiedzich.

O Quaithe nie wiemy w zasadzie nic. Ta tajemnicza postać pojawiła się tylko w dwóch odcinkach drugiej serii. Wydaje się jednak, że może ona posiadać – podobnie jak Melisandre – magiczne mocne z miasta Asshai znajdującego się w mistycznej krainie Essos. Sam Jorah miał już okazję podyskutować z Quaithe w jednym z epizodów, w którym się pojawiła. Poniżej znajdziecie ten fragment. A co sądzicie o takiej teorii? Myślicie, że ma ona szanse zostać zrealizowana?

Źrodło: Cinema Blend

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…