Westworld pełne przemocy 0

HBO ponownie w ogniu krytyki za przemoce wobec kobiet w kolejnym serialu. Pierwszy odcinek nowego serialu Westworld (premiera 2 października) zawiera scenę, w której można zobaczyć kobietę androida (Evan Rachel Wood ), która zostaje zgwałcona przez starszego mężczyznę granego przez Eda Harrisa.

Nowy prezes firmy HBo, Casey Bloys, zapytany o konieczność zawarcia tej sceny, biorąc pod uwagę problemy stacji z krytyką odnośnie Gry o tron, racjonalizował przemoc w świecie Westworld. Za argument posłużyło stwierdzenie, że agresja nie jest ograniczona tylko względem kobiet.

Mogę powiedzieć, że przemoc nie jest skierowana tylko wobec kobiet. Jest ogólna. Wielu mężczyzn zostaje zabitych.

Na szczęście, Lisa Joy, miała lepszą odpowiedź na to pytanie. Wskazała na fakt, że to serial sci-fi, który eksploruje budzenie się sztucznej świadomości u androidów. A zachowania agresywne mają oddawać całe spektrum ludzkiej natury, włączając w to najgorsze impulsy.

Kiedy walczyliśmy o ten projekt, wyszliśmy z założenie, że możemy zrobić cokolwiek chcemy, czegokolwiek pragniemy bez kary czy konsekwencji. Ta sprawa była dla nas ważna. Westworld jest sprawdzianem ludzkiej natury: najlepszej strony – rodzicielskiej miłości, miłości romantycznej, poszukiwania siebie, ale zawiera również te mniej chlubne elementy: przemoc i przemoc seksualna. To są fakty dotyczące ludzkości od początku historii. Jest coś takiego w nas, na szczęście nie w większości. Są tacy ludzie, którzy angażują się w przemoc i tacy, którzy są ofiarami.

Joy, która jest współautorką serii wraz Jonathanem Nolanem, podkreśliła, że jej zamiarem serialu nie jest fetyszyzowanie przemocy, ale odkrywanie jej oraz jej następstw.

Sporo nad tym myśleliśmy. Przemoc seksualna to tematy, do którego podeszliśmy bardzo poważnie. Jest niezwykle niepokojący i przerażający. Podjęliśmy go, ale na pewno nie chcemy fetyszyzować takich zachowań. Chodziło nam o odkrywanie zbrodni i zmagać bohaterów. Odkrywania ich historii z szacunkiem i głębią. To staraliśmy się zrobić.

Westworld został zainspirowany filmem z 1973 roku o tym samym tytule. W serialu pojawią się również: Sir Anthony Hopkins, James Marsden, Thandie Newton i Jeffrey Wright.

Źrodło: http://www.tvguide.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…