Matt Damon zbiera baty od Constance Wu 0

Trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym nie jest dobrze być Mattem Damonem. Właśnie podbił box office z nowym Jasonem Bournem, a w przyszłym roku do kin wejdzie kolejny blockbuster z jego udziałem, Wielki mur. Ale tutaj może pojawić się problem. Trailer filmy dopiero zadebiutował w sieci, ale na nieszczęście Damon zbiera serię batów.

W filmie Matt Damon jest w Chinach podczas budowy Wielkiego Muru. Nawet jeśli jego postać nie miała być Azjatą, staje się białym mężczyzną, który przybył na ratunek miejscowych. Aktorka Fresh Off The Boat, Constance Wu, zabrała głos na Twitterze, aby wyrazić swoje niezadowolenie odnośnie filmu. Jej odpowiedź była bardzo długa, a tu nakreślimy, co chciała powiedzieć.

Musimy przestać utrwalać rasistowski mit, że tylko biały człowiek może ocalić świat. To nie jest poparte faktami. Nasi bohaterowie nie wyglądają jak Matt Damon. Są jak Malala. (Gandhi). Mandela. Jak twoja starsza siostra, która wstawi się za tobą, kiedy jesteś prześladowana.

Wu ma rację, ale w Hollywood chodzi o zarabianie pieniędzy, a to prowadzi do niepopularnych bądź niewrażliwych decyzji. Obsadzenie Damona, który przynosi ogromne zyski, pomoże zwiększyć wpływy z box office. Stąd wynika decyzja, jaką podjęło studio. Wu jednak nie uważa, aby taki tłumaczenie uzasadniało cokolwiek. Mówi, że pieniądze są "najgorszą wymówką". Aktorka jest częścią serialu, który składa się w całości z Azjatów, co stanowi rzadkość w Hollywood. Fresh Off The Boat radzi sobie bardzo dobrze, więc trudno się dziwić jej frustracji.

Temat "wybielania" bohaterów jest ostatnio dość popularny. Szczególnie po tym, jak Marvel musiał się zmierzyć z krytyką za obsadzenie Tildy Swinton w roli Przedwiecznego w nadchodzącym filmie Doctor Strange. Kolejnym przykładem jest The Ghost In The Shell, w którym Scarlett Johansson zagra kobiecą postać, będącą Azjatką w pierwotnym materiale. Co więcej, chodzą pogłoski, że studio próbuje specjalnych efektów, aby sprawić, że Johansson wygląda jak Azjatka.

Wielki Mur nie pragnie być poprawny historycznie. Reżyserem jest chiński twórca Zhang Yimou, a fabuła skupia się na konstrukcji historycznego muru. Został on stworzony, aby strzec przed przerażającymi potworami, które można zobaczyć przez chwilę w zwiastunie.


Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…