Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Smoleńsk z nowym zwiastunem i oficjalną datą premiery. 4

Smoleńsk z nowym zwiastunem i oficjalną datą premiery. Film w reżyserii Antoniego Krauze w kinach od 9 września 2016 roku.

Znana jest już nowa, oficjalna data premiery filmu Smoleńsk w reżyserii Antoniego Krauze. Produkcja obrazu weszła w końcowy etap realizacji. Ostatnie efekty specjalne zostaną ukończone w sierpniu, a sam film trafi do regularnej dystrybucji kinowej 9 września 2016 roku. W oczekiwaniu na premierę Smoleńska, prezentujemy nową wersję zwiastuna filmu.

Antoni Krauze, twórca wielokrotnie nagrodzonego dramatu historycznego "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł", odsłania kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Poruszającą muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: "Poznań 56", "Historia Roja", "Przedwiośnie" i "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł".

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.**

Antoni Krauze, reżyser

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

dragoon1984

Niezłe efekty specjalne…

A tak w ogóle – chyba tylko polski naród/rząd potrafią zrobić z wielkiej tragedii pośmiewisko oraz targowisko insynuacji, bzdur i żartów, pomieszanych z błotem, ludzkimi ciałami i krwią …..
15 lat od WTC i NIKT się z tego nie śmieje (pomijając powstałe teorie spiskowe, które już ucichły), a kilka lat od tej katastrofy i wciąż mamy "zimnego Leszka" oraz "je*nął, jak Tupolew w brzozę". A to samo będzie za lat 10 i 20. To smutne (bez względu na sympatie i antypatie).
Chyba naprawdę, musiałby to być zamach, bez jakichkolwiek wątpliwości, że pocisk ziemia – powietrze pierdyknął w samolot, a wszyscy ludzie traktowaliby to wydarzenie z należytym szacunkiem i powagą.

Corn1408

Widać, że jest robiony z myślą o fanach…

KubiQ

24 sekundy i gniję ze śmiechu. Jest wybuch panie i panowie! JEST WYBUCH!

Rejdzi

W której minucie słychać strzały?

Proszę czekać…