Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Legion samobójców może osiągnąć olbrzymie zyski w Box Office 0

Jeszcze niedawno szacowano, że najnowszy owoc kooperacji DC i Warner Bros, Legion Samobójców, zgarnie w dniu premiery około 114 milionów dolarów. Im bliżej jednak do premiery widowiska, tym rosną szacunki.

Samo Warner Bros ustawia sobie poprzeczkę stosunkowo nisko, licząc na 125 milionów, jednakże są pewne źródła, które zdają się sugerować, że film Davida Ayera ma szanse nawet na 140 milionów w pierwszy weekend.

Co to oznacza dla samego filmu? Po pierwsze, będzie to olbrzymi sukces stosunkowo mało znanych postaci. Nie łudźmy się, Joker i Batman to praktycznie jedyne postaci w tym filmie, które będą rozpoznane przez widzów którzy nie są fanami komiksów. Jeśli więc udałoby się je wprowadzić do kin i osiągnąć tak dobry wynik, oznaczałoby to z grubsza, wzrost zainteresowania danymi postaciami, i zwiększenie ich roli w kolejnych filmach universum DC. Popatrzcie na to co się teraz dzieje ze Strażnikami Galaktyki Marvela…

Po drugie, jeśli film osiągnie tak dobry wynik, ma bardzo duże szanse zrzucić Pixarowski hit Gdzie jest Dory z trzeciego miejsca najlepszych otwarć 2016 roku. Z tym wynikiem Legion Samobójców pobiłby także premierę z Lutego, Deadpoola, który zarobił 132 miliony dolarów w weekend otwarcia.

Jest jednak haczyk – film musi się okazać dobry. Najlepszym przykładem może być tutaj Batman V Superman który miał niesamowite otwarcie, ale w wyniku kiepskich recenzji, wynik ten szybko zaczął spadać.

Na razie, Legion Samobójców zapowiada się naprawdę wyśmienicie, ale prawdę o jego jakości poznamy dopiero w przeciągu najbliższych kilku dni. Dopiero wtedy też, dowiemy się, czy film na pewno osiągnie spekulowane wyniki.

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…