Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Beat Bugs, czyli The Beatles w owadzim wydaniu w Netflix 0

Beat Bugs, czyli The Beatles w owadzim wydaniu – najnowszy serial animowany Netflix zainspirowany kultowymi piosenkami zespołu. Najmłodsi widzowie usłyszą piosenki w wykonaniu takich artystów, jak: Eddie Vedder, P!nk, Rod Stewart, Sia, The Shins, Of Monsters and Men, Chris Cornell, Regina Spektor, Jennifer Hudson, James Corden czy Birdy.

fot. materiały prasowe

W Beat Bugs wykorzystano ponad 50 utworów z katalogu Sony/ATV Music "Northern Songs" w wykonaniu owadów, w które gościnnie wcielają się światowe gwiazdy muzyki. Pomysłodawcą animacji jest australijski reżyser i producent Josh Wakely.

W każdym odcinku będzie można zobaczyć pełne optymizmu, wypełnione muzyką historie, przedstawione za pomocą pięciu niedających się nie lubić owadzich bohaterów, którzy mają skłonność do pakowania się w tarapaty. Każdy z przyjaciół ma charakterystyczne dla siebie cechy i osobowość, a razem tworzą zgraną paczkę, dla której miejski ogród jest całym wszechświatem.

Jestem niezwykle wdzięczny Joshowi, że mogę być częścią jego show – jest to niespotykane dotąd połączenie pięknej animacji ze świetnymi historiami i oczywiście z jednymi z najlepszych piosenek, jakie kiedykolwiek powstały.

Eddie Veder z zespołu Pearl Jam

Wśród piosenek ilustrujących historie z odcinków usłyszeć można m.in.: Help!, All You Need Is Love, Come Together, Penny Lane, Yellow Submarine, Lucy In the Sky with Diamonds, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour.

**

Dzięki wyjątkowej animacji, ponadczasowej mocy kompozycji piątki z Liverpoolu i talentowi artystów, którzy wykonują te piosenki w Beat Bugs, produkcja ta łączy pokolenia dziadków, rodziców i dzieci, a w dodatku daje najmłodszym ważne, życiowe lekcje w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów – za pomocą piosenek Beatlesów.

Powiedział Andy Yeatman, Director of Original Kid’s Content w Netflix.

Dzień po premierze Beat Bugs, Republic Records udostępni ścieżkę dźwiękową z pierwszego sezonu przez Apple Music. Pierwsza część podzielonej na dwie ścieżki zawierać będzie 27 utworów. Od 4 listopada muzyka będzie dostępna również w innych sklepach i zostanie wydana kompilacja najlepszych piosenek z obu sezonów. Trzynaście 22-minutowych odcinków zadebiutuje w Netflix 3 sierpnia 2016.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…