Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Kontrowersja wokół Thor: Ragnarok 0

Niedawno internet obiegły zdjęcia planów budowanych w związku z powstawaniem filmu Thor: Ragnarok. I chociaż zdjęcia przedstawiają jeszcze nieukończone plany, wyglądają obiecująco. Szkoda, jednak że za kulisami dzieją się naprawdę dziwne rzeczy…

Na początek, w ramach dobrego nastawienia, zobaczmy jak wygląda Asgard na nowych zdjęciach.Wygląda to obiecująco, choć jest naprawdę ubogo. Inna sprawa, że plan jeszcze nie został ukończony, a w post produkcji dojdzie cała masa efektów specjalnych.

Problem tkwi w tym, że w ostatnim czasie zwolniono ponad 100 pracowników z Australii którzy budowali plan. Plan jeszcze nie został ukończony a sami pracownicy mieli mieć zapewnioną pracę aż do Listopada. Jak się jednak okazuje, coś poszło nie tak. Sami pracownicy sugerują, że to wina reżysera filmu, Taiki Waititi.

Taika jest Nowozelandczykiem i zdaje się faworyzować ekipy ze swojego rodzinnego kraju, co samo w sobie jest naprawdę żałosne, szczególnie jeśli to prawda.

Dwa tygodnie temu, nie mogłeś wjechać do studia i wyjechać w ciągu 15 minut. Do tego trudno było pozbyć się wrażenia, że wszyscy milej spoglądali na ekipy z Nowej Zelandii, i dawali im ważniejsze zadania.

Anonimowy pracownik na temat pracy na planie Thor: Ragnarok

Są też bardzo mocne głosy, szczególnie zdenerwowane przez fakt, iż jak wspomniałem wcześniej, obiecano pracownikom, że znajdą zatrudnienie do Listopada.

Co oni robią z tymi pieniędzmi?! Dla tej roboty wróciłem z Europy, dostałem zapewnienie, że będę miał pracę na pół roku. Ale ledwo przybyłem, dostałem tygodniowe wypowiedzenie! Mam do opłacenia kredyt hipoteczny i muszę do tego wykarmić dzieci. Ci ludzie interesowali się tylko swoimi celami, a pracownicy z okolic na tym ucierpieli.

Kolejny anonimowy pracownik na temat zwolnienia

Nie mamy jeszcze oficjalnego stanowiska ze strony Marvela lub reżysera filmu. Jedyna oficjalna wypowiedź na temat kontrowersji wyszła ze strony Premier rejonu Queensland Annastacii Palaszczuk, która powiedziała, że osoby zostały zwolnione z powodu "ukończenia prac" nad planami (co jest nieprawdą). Zaznaczyła też, że będzie trochę wolnych miejsc pracy, gdy na plan przybędą aktorzy, ale znowu – tym pracownikom obiecano pracę przez konkretny okres czasu, i kilka miejsc "już wkrótce" raczej ich nie usatysfakcjonuje.

Czy Taika mógł potencjalnie mieć coś wspólnego ze zwolnieniem pracowników z Australii? Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, chociaż jeśli to jego wina, trudno będzie mu się wytłumaczyć z całego zamieszania.

Premiera Thor: Ragnarok odbędzie się 3 Listopada 2017. Chyba że znowu kogoś zwolnią…

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…