"May the Force Be With You"

Twórcy nie będą płacić podatku VAT! Filmowcy dziękują Premierowi 0

Filmowcy oraz inni artyści, twórcy, naukowcy, dziennikarze i osoby wykonujące umowy-zlecenia nie będą obciążone podatkiem VAT. Rząd wycofał się z kontrowersyjnej propozycji.

Środowisko filmowe z wielką radością przyjęło informację o wycofaniu się Rządu z pomysłu obciążenia autorskich umów o dzieło podatkiem VAT. Filmowcy dziękują panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za wysłuchanie ich argumentów i podjęcie decyzji, która zapobiegnie znaczącemu podniesieniu kosztów działalności instytucji i produkcji filmów.

Jarosław Kaczyński, Premier RPJarosław Kaczyński, Premier RP

W połowie kwietnia pan Premier Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami środowiska filmowego. W spotkaniu wzięli udział: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi oraz Jacek Bromski – prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Rozmowa dotyczyła głównie problemów związanych z barierami prawnymi ograniczającymi możliwości rozwoju polskiej kinematografii. Filmowcy starali się także podczas tego spotkania przekonać Premiera do odstąpienia od projektu obciążenia honorariów autorskich podatkiem VAT.

Środowisko filmowe jest ogromnie wdzięczne Panu Premierowi za tak szybką decyzję i poparcie. Dziękujemy także Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wspieranie stanowiska środowisk kultury w sprawie VAT.

Specjalne podziękowania składamy Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, która jednogłośnie, na wniosek Przewodniczącego Jana Ołdakowskiego, przyjęła dezyderat na rzecz nieobejmowania artystów, dziennikarzy, naukowców i innych twórców nie prowadzących działalności gospodarczej podatkiem VAT.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…