Mel Gibson napisze słownik

Słynny kontrowersyjny aktor został obsadzony w nowym filmie. The Professor and the Madman opowie o tworzeniu Oxford English Dictonary, a Gibson zagra w nim główną rolę.

Gibson wcieli się w filmie w Jamesa Murraya, który w 1857 rozpoczął tworzenie Oxford English Dictonary. Możliwe, że w obsadzie zagości również Sean Penn, ale jego rozmowy z wytwórnią są jeszcze w toku. Twórcy przewidzieli dla niego rolę doktora Williama Chestera Minora, który ułożył ponad 10.000 wpisów w trakcie jego pobycie w przytułku dla obłąkanych przestępców, gdzie był więziony.

Mel Gibson zajmie również stanowisko producenta filmu. Prawa do książki Simona Winchestera, na podstawie której powstanie widowisko, aktor nabył blisko dwie dekady temu. Na krześle reżysera zasiądzie Farhad Safinia, scenarzysta Apocalypto. Skrypt The Professor and the Madman będzie podpisany również jego nazwiskiem.

Data premiery filmu jest jeszcze nieznana.

Źrodło: variety.com


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.