Mamy pierwsze recenzje Legionu Samobójców...

Kampania promocyjna Legionu Samobójców pokazywała, że DC Universe zdaje się uczyć na błędach. Niestety, wygląda na to, że, było to jedynie wydawanie się. Pierwsze recenzje zaczynają pojawiać się w internecie i nie są powalające…

DC nie ma szczęścia do swojego uniwersum filmowego. Najpierw Człowiek ze Stali który był olbrzymim rozczarowaniem, potem Batman v Superman które było totalną porażką… A teraz mamy Legion Samobójców który, choć wydaje się najlepszym filmem uniwersum, zdecydowanie trudno nazwać dobrym.

Średnia ocen na Rotten Tomatoes

Jeśli przyjrzymy się recenzjom krytyków, możemy zauważyć, że średnia ocen wynosi około 5,4/10, chociaż wskaźnik procentów wskazuje 35%. Widzimy też znaczną przewagę głosów negatywnych. Na chwilę obecną, na 54 recenzje, 35 jest negatywnych, a tylko 19 pozytywnych. Zobaczmy kilka, co ciekawszych cytatów…

Bardzo szybki i jaskrawy styl Davida Ayera, sprawia, że trudno podążać za historią, już nie wspominając o wyzwaniu jakim jest przyjęcie olbrzymiej ilości przemocy.

Mara Reinstein, US Weekly

W roku przeładowanym filmami superbohaterskimi Legion Samobójców wygląda jak, po prostu więcej tego samego.

Soren Anderson, Seattle Times

Na papierze, wydawać by się mogło, że ten film stanowi antidotum na narastającą stagnację w filmach superbohaterskich, jednakże w końcowym rozrachunku, to po prostu więcej tego samego.

Peter Debruge, Top Critic

Radośnie nihilistyczna, nie wyobrażalnie chaotyczna swawola, która próbuje bawić się konwencjami filmów superbohaterskich, tylko po to, by totalnie zdziwić widza swoją nietypowością.

Jake Coyle, Associated Press

Gdyby nie słabe postaci i ogólnie słaba fabuła, mógłby to być jeden z lepszych filmów superbohaterskich.

Edward Douglas, New York Daily News

Efekt końcowy to nie tyle Legion Samobójców, co raczej Legion zabity przez tuzin rozczarowań.

Christopher Lawrence, Las Vegas Review-Journal

Legion Samobójców nie jest normalnym krokiem w rozwijaniu uniwersum, ale to najlepsze co DC wymyśliło do tej pory. Film Ayera zarobi mnóstwo pieniędzy, ale w królestwie fanów komiksów, nie znajdzie wielu przyjaciół.

Steve Persall, Tampa Bay Times

Pomysł zestawienia złych z jeszcze gorszymi zmierza raczej w ciemną stronę, ale wygrywa przy pomocy wspaniałej obsady, włączając w to cudowne występy ze strony Margot Robbie i Violi Davis

Pete Hammond, Deadline Hollywood Daily

Zabiera gatunek superbohaterskiego kina w nową stronę, pozwalając złoczyńcom być złoczyńcami, nawet jeśli koniec końców działają w służbie dobra. To świetna rozrywka z cudownymi występami i niesamowitymi efektami specjalnymi.

Mark Hughes, Forbes

Wspaniała obsada, lekki ton i zabawny soundtrack, sprawiają, że Legion Samobójców mogę uznać za jeden z najbardziej rozrywkowych filmów roku.

Scott Chitwood, CommingSoon.net

Więc podsumowywując, wydaje się, że największym problemem Legionu Samobójców jest pewne powtarzanie klisz i schematów kina superbohaterskiego. Co jest dla mnie szczególnie ciekawe, bo takiej koncepcji nikt w sumie w tym gatunku nie przerabiał, poza Deadpoolem.

Ogólnie, warto pamiętać, że film miał organizowane w Czerwcu dokrętki na skutek opinii widzów seansów testowych jakoby był bardzo mroczny. Myślę, że to może być jeden z powodów dla których film może być określany jako chaotyczny. Aczkolwiek, jeszcze się przekonamy jak to wyjdzie w kinach, i co powiedzą sami widzowie.

Ciekawi mnie też jaki odzew da samo Warner Bros. Już raz próbowali użyć karty "robimy filmy dla widzów, nie krytyków", i odbiło się to bardzo dużą czkawką dla producenta. Zobaczymy jaka będzie reakcja na najnowsze niepowodzenie studia oraz jak będzie to rzutować na dalsze filmy universum DC.

Premiera Legionu Samobójców już 5 Sierpnia.


Jakub Kucharski
Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.