Fani Legionu Samobójców żądają zamknięcia Rotten Tomatoes

W ramach dzisiejszego komediowego newsa dnia prezentuję wam prawdopodobnie najgłupszą petycję w internecie. Zapnijcie pasy i trzymajcie się siedzeń, szykuje się nam przejażdżka do krainy fanbojstwa najgorszego rodzaju…

Ledwo kilka godzin temu pisałem, iż pierwsze recenzje Legionu Samobójców są mniej niż powalające. Średnia ocen wynosi obecnie 35% na Rotten Tomatoes, Metacritic jest nie wiele lepszy ze średnią 46%.

Fani oczywiście już zaczynają klasyczną dyskusję z cyklu "Krytycy się nie znają" oraz "Marvel opłaca krytyków". Ale tym razem wszystko przechodzi krok dalej. Fanboje DC dla odmiany, żądają zamknięcia Rotten Tomatoes.

Tak jest, grupka fanów pod przywództwem Abdullaha Coldwatera stworzyła petycję w której żądają zamknięcia Rotten Tomatoes, gdyż rzekomo strona szkodzi wizerunkowi filmów DC. Oddajmy głos Abdullahowi…

Ta strona musi zostać zamknięta, ponieważ krytycy ciągle dają niskie oceny filmom DC Extended Universe. Jak w przypadku Batman v. Superman lub Suicide Squad.

Nie zabrakło też miejsca na klasyczną teorię spiskową z cyklu "Marvel opłaca krytyków by hejtowali DC". Tylko tego posłuchajcie…

Avengers Age of Ultron było do niczego, a jednak dostało 75% na Rotten Tomatoes. Legion Samobójców ma 36%, przy czym krytycy mówią, że film jest zły, bo wprowadza za dużo nowych postaci. No to co w przypadku Vision, Quicksilvera albo tej czerwonej czarownicy? Żadne z nich nie miało własnych filmów. Przypadek? Nie sądzę. A przynajmniej to moja opinia.

O matko bosko, nawet nie chcę przytaczać większej ilości argumentów, bo po prostu siedziałbym i śmiałbym się do rozpuku zamiast napisać tego newsa. Nie wiem które recenzje Legionu Samobójców czytał, ale te które znalazłem na Rotten Tomatoes szykując podsumowanie ocen, w żadnym stopniu nie krytykowały film za wprowadzanie nowych postaci. W sumie większość te postaci chwaliła. Nie wiem co bierze Coldwater, ale też chcę.

Chcę też, by wszyscy Fanboye DC zrozumieli, że Rotten Tomatoes to tylko strona która zbiera opinie recenzentów z internetu, i podlicza w jedną całość. To nie jest wina RT, że dany film ma niskie oceny. To nawet nie jest wina recenzentów, którzy po prostu wyrażają swoją opinię. To jest wina twórców, że zrobili film który jest po prostu słaby. I nie dotyczy to tylko tego filmu, ale każdego jaki spotyka się z negatywnymi ocenami mimo wielkiego hajpu widowni. Za każdym razem, wina za złe recenzje spoczywa, nie na barkach recenzentów, i portali zbierających oceny, ale na barkach twórców. Bo to oni muszą się dopasować do oczekiwań widowni, a nie widownia do nich.

Legion Samobójców wejdzie do kin dopiero 5 Sierpnia, więc w ogóle jakiekolwiek kłótnie czy ten film serio jest dobry, czy nie są na tym etapie po prostu śmieszne. Pamiętajcie, że recenzje to tylko opinie danych ludzi. Nie dajcie sobie wmówić, że ta opinia to fakt, a osoba która ją wygłosiła nie ma racji. Miejcie to na uwadze, czekając na premierę Legionu Samobójców.

Źrodło: movieweb.com


Jakub Kucharski
Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.