Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Fani Legionu Samobójców żądają zamknięcia Rotten Tomatoes 1

W ramach dzisiejszego komediowego newsa dnia prezentuję wam prawdopodobnie najgłupszą petycję w internecie. Zapnijcie pasy i trzymajcie się siedzeń, szykuje się nam przejażdżka do krainy fanbojstwa najgorszego rodzaju…

Ledwo kilka godzin temu pisałem, iż pierwsze recenzje Legionu Samobójców są mniej niż powalające. Średnia ocen wynosi obecnie 35% na Rotten Tomatoes, Metacritic jest nie wiele lepszy ze średnią 46%.

Fani oczywiście już zaczynają klasyczną dyskusję z cyklu "Krytycy się nie znają" oraz "Marvel opłaca krytyków". Ale tym razem wszystko przechodzi krok dalej. Fanboje DC dla odmiany, żądają zamknięcia Rotten Tomatoes.

Tak jest, grupka fanów pod przywództwem Abdullaha Coldwatera stworzyła petycję w której żądają zamknięcia Rotten Tomatoes, gdyż rzekomo strona szkodzi wizerunkowi filmów DC. Oddajmy głos Abdullahowi…

Ta strona musi zostać zamknięta, ponieważ krytycy ciągle dają niskie oceny filmom DC Extended Universe. Jak w przypadku Batman v. Superman lub Suicide Squad.

Nie zabrakło też miejsca na klasyczną teorię spiskową z cyklu "Marvel opłaca krytyków by hejtowali DC". Tylko tego posłuchajcie…

Avengers Age of Ultron było do niczego, a jednak dostało 75% na Rotten Tomatoes. Legion Samobójców ma 36%, przy czym krytycy mówią, że film jest zły, bo wprowadza za dużo nowych postaci. No to co w przypadku Vision, Quicksilvera albo tej czerwonej czarownicy? Żadne z nich nie miało własnych filmów. Przypadek? Nie sądzę. A przynajmniej to moja opinia.

O matko bosko, nawet nie chcę przytaczać większej ilości argumentów, bo po prostu siedziałbym i śmiałbym się do rozpuku zamiast napisać tego newsa. Nie wiem które recenzje Legionu Samobójców czytał, ale te które znalazłem na Rotten Tomatoes szykując podsumowanie ocen, w żadnym stopniu nie krytykowały film za wprowadzanie nowych postaci. W sumie większość te postaci chwaliła. Nie wiem co bierze Coldwater, ale też chcę.

Chcę też, by wszyscy Fanboye DC zrozumieli, że Rotten Tomatoes to tylko strona która zbiera opinie recenzentów z internetu, i podlicza w jedną całość. To nie jest wina RT, że dany film ma niskie oceny. To nawet nie jest wina recenzentów, którzy po prostu wyrażają swoją opinię. To jest wina twórców, że zrobili film który jest po prostu słaby. I nie dotyczy to tylko tego filmu, ale każdego jaki spotyka się z negatywnymi ocenami mimo wielkiego hajpu widowni. Za każdym razem, wina za złe recenzje spoczywa, nie na barkach recenzentów, i portali zbierających oceny, ale na barkach twórców. Bo to oni muszą się dopasować do oczekiwań widowni, a nie widownia do nich.

Legion Samobójców wejdzie do kin dopiero 5 Sierpnia, więc w ogóle jakiekolwiek kłótnie czy ten film serio jest dobry, czy nie są na tym etapie po prostu śmieszne. Pamiętajcie, że recenzje to tylko opinie danych ludzi. Nie dajcie sobie wmówić, że ta opinia to fakt, a osoba która ją wygłosiła nie ma racji. Miejcie to na uwadze, czekając na premierę Legionu Samobójców.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Avatar square 200x200
Druszlak 2016-08-03

"Chcę też, by wszyscy Fanboye DC zrozumieli…"
"To jest wina twórców, że zrobili film który jest po prostu słaby."
“Choć z drugiej strony, film wejdzie do kin dopiero 5 Sierpnia, więc w ogóle jakiekolwiek kłótnie czy ten film serio jest dobry, czy nie są na tym etapie po prostu śmieszne. "

Największe głupoty to są akurat w tym artykule. Ja rozumiem, że plakietka "Bloger amator" zobowiązuje, ale ludzie, jak nie masz nic ciekawego do dodania to nie dodawaj na siłę. Inaczej wychodzi Ci blog 13-latka.

Jakub Kucharski Druszlak 2016-08-03

@Druszlak wiesz, można te słowa odnieść do filmów w ogóle. Tego typu kłótnie nie są eksluzywne do tego jednego filmu. Powtarzają się one za każdym razem gdy hajpowany film otrzymuje negatywne oceny, i w takim kontekście starałem się przedstawić problem, choć zdaję sobię sprawę że moje rozbawienie sytuacją mogło trochę wpłynąć na mój opis. Specjalnie dla ciebie, poprawiłem to tak, by brzmiało to bardziej składnie.

Inna sprawa, że chciałem też spojrzeć na sytuację z obu punktów widzenia. Sam, nadal mam duże nadzieje wobec Legionu, i nie chciałem by był to faktor decydujący w pisaniu tej wiadomości.

I nie musisz mi ubliżać, nawiązując do mojego opisu, szczególnie że nie mam problemów z ludźmi wytykającymi mi błędy. Zniżanie się do poziomu sugestii w twoim dopisku jest kompletnie zbyteczne i trochę podważa twoją krytykę.

Krzysztof KubiQ 2016-08-03

@KubiQ Przyznaję rację naszemu przedmówcy (przedpiszcy? :D) – twierdzenie, że "Legion Samobójców wejdzie do kin dopiero 5 Sierpnia, więc w ogóle jakiekolwiek kłótnie czy ten film serio jest dobry, czy nie są na tym etapie po prostu śmieszne", zaraz po "To jest wina twórców, że zrobili film który jest po prostu słaby" brzmi śmiesznie, jeżeli to drugie zdanie nie zawiera spójnika JEŚLI/JEŻELI, zamiast ŻE i autor artykułu zaprzeczył sam sobie, bo już wyraził swoją opinię, a chodzi tutaj o ten konkretny film przecież, chociaż to powinno się odnosić do każdej produkcji..

Druszlak KubiQ 2016-08-03

@KubiQ zaraz ubliżam, po prostu internet nauczył mnie, że jak nie ma szoku to nie ma reakcji. ;) U Ciebie była reakcja, ale ciągle niewystarczająca bo w artykule oceniasz film jako zły, nawet go nie oglądając, a jedynie bazując na ocenach "znanych recenzentów", w przypadku których NIE WIERZĘ że nie są obiektem zainteresowania konkurencji. :)

Avengers: Age of Ultron – 74%
Marvel’s Jessica Jones – 93%
Thor: The Dark World – 66%
Iron Man 3 – 79%

BATMAN V SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE – 27%

C’mon. ;)

Jakub Kucharski Druszlak 2016-08-03

@Druszlak zmieniłem jeszcze odrobinkę, bo faktycznie trochę dziwnie to wygląda z mojej strony, więc tam w drugim akapicie zmieniłem żeby to nie było bezpośrednio o Legionie. Jeśli chodzi o cytaty z ocenami – zostały wzięte i przetłumaczone z oryginalnej petycji, więc sam osobiście tutaj nie oceniam – szczególnie że z listy filmów Marvela które przytaczasz widziałem tylko Age of Ultron, i dość powiedzieć że nie jestem jego najgorętszym fanem (no, może jeszcze fragmenty iron mana 3, chociaz to mi się akurat podobało). Samo zaś stwierdzenie "to wina twórców który stworzyli film słaby" traktuję jako swoistą przenośnię. Sam jeszcze nie oceniam Legionu Samobójców, na pewno to zrobię kiedy go obejrzę (a bardzo chcę go obejrzeć, już od pierwszych zapowiedzi), ale do tego czasu po prostu obserwuję sytuację z ocenami i staram się ustosunkować. Jeżeli określam ten film jako zły, na chwilę obecną robie to, bazując na recenzjach które już wyszły.

Sam tekst nie ma też na celu krytyki filmu, tylko krytykę podejścia co bardziej radykalnych fanów filmu, którzy bardzo często potrafią reagować stanowczo za mocno na recenzje, tak jak w tym przypadku. To był jedyny mój przekaz, i nie ukrywam że moje rozbawienie sytuacją, mogło doprowadzić do powstania tekstu w dużej mierze hiperbolicznego i przesadzonego. Chciałem trochę tego rozbawienia przekazać czytelnikowi.

Myślę że poprawiłem wszystkie kwestie które wymagały poprawy, z perspektywy faktycznie wyszedł mi mały newsowy koszmarek.

A, ja zawsze reaguję na krytykę, niezależnie czy jest w niej szoker czy nie ;-) Chciałbym zwiększać moje umiejętności – sam opis wskazuje że jestem tylko amatorem, a chciałbym móc w przyszłości powiązać z dziennikarstwem filmowym moje życie. Bez poprawiania swoich błędów, dotrzeć do tego się, po prostu, nie da.

Gracjan Mikitin Druszlak 2016-08-03

@Druszlak podobne rzeczy pisałem w newsie o pierwszych reckach Legionu :) bazowanie na RT jest całkowicie bezsensowne. Co innego znajomi, żywe osoby z którymi mogę wymienić opinie, a nie dziennikarze który mogą mieć interes w tym co piszą.

Inna sprawa, że na razie moi znajomy mało zadowoleni. Oceniają go jako średniak, taki 5-6/10 i całkowicie zmarnowany potencjał. No, ale to nadal więcej niż jakieś 3/10

Druszlak Druszlak 2016-08-03

@KubiQ kibicuję szlifowaniu umiejętności, a tymczasem więcej zimnej krwi i chłodnego osądu. ;)

@Movieman wierzę, że film który od początku reklamuje się tyłkiem Margot, a jednocześnie kręci się go pod kategorię 13+ lat, będzie najwyżej średni. Jako fan tyłka Margot zakładam optymistycznie 6/10. =D

Redox 2016-08-04

Faktycznie ciężko się to czyta przez stwierdzenia jak na przykład " To jest wina twórców, że zrobili film który jest po prostu słaby." Rozumiem, że autor widział film przed napisaniem tego newsa, bo nazywanie produkcji "słabą" w momencie, gdy dopiero zniesiono embargo jest nie na miejscu. Niesprawiedliwe wydaje mi się wydawanie własnych osądów, tym bardziej, że pojawia się coraz więcej pozytywnych recenzji (np. od krytyków takich jak Jeremy’ego Jahnsa, Chrisa Stuckmanna, Johna Campea czy Jona Sneppa).

Proszę czekać…