Rami Malek gwiazdą remake'u filmu Papillon

fot. materiały prasowe

Wygląda na to, że w Hollywood naprawdę zamierzają stworzyć remake kultowego filmu Papillon. Znamy nazwisko dwóch aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów filmu. Przed laty były one grane przez Steve'a McQueena i Dustina Hoffmana.

Jak podaje Deadline, do obsady filmu dołączył właśnie Rami Malek. Aktor zdobył niesamowitą popularność dzięki serialowi Mr. Robot. Wcieli się on w postać, która w pierwowzorze odgrywał Dustin Hoffman. Steve McQueen zostanie natomiast zastąpiony przez gwiazdę Pacific Rim oraz serialu Synowie anarchii, Charlie'ego Hunnama.

Reżyserem filmu jest duński filmowiec Michael Noer. Nad scenariuszem do filmu pracował Aaron Guzikowski. Zdjęcia mają być kręcone w Belgradzie, Czarnogórze i Tajlandii.

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia Henri Charriera, znanego również jako Papillon (Motylek). Ten drobny paryski przestępca zostaje omyłkowo skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Trafia do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Więzienie na Diabelskiej Wyspie słynie z tego, że ucieczka z niego jest niemożliwa. A jednak Papillon próbuje. Próbuje kilkakrotnie – bez względu na minimalne szanse powodzenia i surowość kar, jakie musi później ponosić… Wolność jest dla niego ważniejsza, niż przeżycie.

Źrodło: Deadline


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)