2 miliony w 2 dni - Harry Potter powrócił 0

Fani Harry’ego Pottera są chyba najbardziej oddanymi swojemu bohaterowi. Mogą się tylko ścigać z fanami Star Wars czy Star Treka. W związku z tym ekscytacja wypuszczeniem na rynek kolejnej opowieści o czarodzieju nie była zaskoczeniem. Harry Potter i Przeklęte dziecko wszedł do sprzedaży kilka dni temu, a już jest najlepiej sprzedającą się pozycją na Amazon.

Harry Potter i Przeklęte dziecko sprzedało się w ponad 2 milionach egzemplarzy. I to zaledwie dwa dni po premierze. To czyni go jedną z najszybciej sprzedających się książek wszech czasów, choć wciąż daleko mu do wyników Harry’ego Pottera i Insygnia śmierci – 8,3 miliony kopii sprzedane w dniu premiery. Co więcej najnowsza książka nie jest powieścią. To manuskrypt sztuki. Próbna wersja, która nie jest nawet tą finalną, która została wykorzystana w przedstawieniu. Książka okazuje się hitem, natomiast sztuka spotkała się z mieszanym odbiorem.

Faktem jest, że książka dla wielu fanów będzie jedyną możliwością do zapoznania się z dalszymi losami Harry’ego Pottera. Na sztukę bilety wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Harry Potter i Przeklęte dziecko to ostatnia opowieść o czarodzieju, która wyjdzie spod pióra Rowling.

[Harry] wyrusza w wielką podróż podczas tych dwóch sztuk i myślę, że to wystarczy. Rośnie kolejne pokolenie. Więc, jestem trochę podekscytowana, żeby to zobaczyć, ale z Harrym to już koniec.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…