Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Chińczycy nie obejrzą Legionu samobójców 0

Patrząc na to jak słabe recenzje zbiera widowisko Legion samobójców, informacja o braku premiery filmu w Chinach nie jest najlepszą. Tamtejszy rynek w ostatnim czasie ratował niektóre produkcje hollywoodzkie. Teraz mogłoby być podobnie.

fot. materiały prasowe

Co prawda Legion samobójców wystartuje z rekordowym otwarciem sierpnia, ale co dalej? Batman v Superman: Świt sprawiedliwości również zanotował świetne otwarcie i zarobił ponad 160 mln dolarów w pierwszy weekend. Kolejny tygodnie nie były już tak dobre i obraz tracił wysoki procent widzów.

Warner Bros. Pictures liczy, że granicą minimalnego sukcesu będzie wynik oscylujący w granicach 750-800 mln dolarów. Z pewnością chiński widz znaczenie pomógłby w osiągnięciu takiego wyniku. Źródło należące do The Hollwyood Reporter stwierdziło, że Legion samobójców nie jest dobrym filmem dla Chin? Dlaczego? Nie wiadomo. Przypomnijmy, że Deadpool również nie miał premiery w tym azjatyckim państwie. W tym przypadku sytuacja był jedna inna – film miał sceny przemocy, seksu i wulgarny język, które nie przeszłyby przez cenzurę.

Ogólnie rzecz biorąc, komiksowe ekranizacje bardzo dobrze radzą sobie w Chinach. Batman v Superman: Świt sprawiedliwości również zarobił tam 96 mln dolarów, X-Men: Apocalypse ponad 120 mln, a Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów ponad 190!

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…