Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Produkcja Stranger Things mogła nie dojść do skutku! 0

Matt i Ross Duffer – bracia odpowiedzialni za tegoroczny hit Netfiksa, Stranger Things zdradzili, że niewiele brakło a ich produkcja mogłaby w ogóle nie powstać! Powodem było brak zainteresowania ze strony stacji telewizyjnych.

fot. materiały prasowe

Produkcja osadzona w 1983 roku, inspirowana erą VHS i takimi filmami jak E.T. oraz Stań przy mnie, opowiadająca o tajemnicznym zaginięciu chłopca w małym miasteczku w Indianie – podobno nikogo nie interesował kolejny serial z motywem "movie nerds". Bracia wyjawili, że chodzili od stacji do stacji. Każda kolejna prośba była jednak odrzucona. Po odprawieniu z kwitkiem od 15 albo 20 stacji telewizyjnym z pomocą przyszedł amerykański gigant streamingowy.

Podobno stacje tłumaczymy się tym, że ludzi nie zrozumieją tej historii i się nią nie zainteresują. Jeden z producentów stwierdził, że trzeba zrobić produkcję albo o małych chłopcach, albo o detektywie badającym sprawę z elementami paranormalnymi.

Na szczęście Matt i Ross Duffer znaleźli kontakt do Netfliksa, gdzie opowiedzieli swoją historię. Ludzie pracujący w firmie nie zastanawiali się długo i dali szansę braciom, którzy stworzyli znakomity serial. Stranger Things to absolutna perełka i jedna z najlepszych propozycji tego roku.

Źrodło: Consequenceofsound

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

CameronPoe 2016-08-05

A moim zdaniem ten serial to nic specjalnego. Bardzo dobrze się zapowiadał i co odcinek "elektryzował mnie tą tytułową muzyką" na wstępie oraz tym klimatem lat 80-tych, ale niestety od 7-ego odcinka wszystko zaczęło się psuć i pojawiać coraz więcej błędów i niedorzeczności (o tej ciągłej żenującej grze głównych aktorek to już nie wspomnę) :( Troszkę się poprawili w ostatnim odcinku, ale i tak czegoś mi tu brakowało, a to "dziwne coś" mogli lepiej zaprojektować, zamiast łączyć beznadziejnie zmutowanego człowieka z rosiczką :(

Proszę czekać…