Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Joel Edgerton u boku Jennifer Lawrence w Red Sparrow 0

Joel Edgerton negocjuje udział w thrillerze szpiegowskim "Red Sparrow". Gwiazdą produkcji jest Jennifer Lawrence. Reżyserem filmu będzie człowiek, którego aktorka zna bardzo dobrze dzięki serii "Igrzyska śmierci". Za kamerą stanie bowiem Francis Lawrence.

fot. materiały prasowe

Jest to kolejne podejście do stworzenia filmu na podstawie szpiegowskiej historii Matthewsa. Swego czasu mówiło się o tym, że za kamerami projektu mogą stanąć Darren Aronofsky albo David Fincher. Niestety nic z tych planów nie wypaliło.

Nowa wersja scenariusza ma zostać napisana przez Justina Haythe’a. Wcześniej pracował nad nim autor American Hustle, Eric Warren. Producentami filmu będą Steve Zaillian i Garrett Basch.

Główną bohaterką powieści "Red Sparrow" jest Dominika Egorova. Agentka rosyjskiego wywiadu, która otrzymuje od swojego szefostwa nowe zadanie – ma wyciągać informacje od wrogów za pomocą łóżka. Właśnie w ten sposób poznaje amerykańskiego agenta CIA, z którym wplątuje się w romans. Z czasem zaczyna pracować jako podwójny agent, a jej zadaniem jest znalezienie kreta w Waszyngtonie.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…