Gwiezdne wojny mogą trafić na mały ekran

Powraca pomysł, aby świat Gwiezdnych wojen przenieść na mały ekran. Wielkim zwolennikiem tego pomysłu jest szef stacji ABC – należącej do koncern Walta Disneya – Channing Dungey.

Czy aktorski serial osadzony w uniwersum Star Wars jest możliwy? Jak najbardziej. Według Dungeya są już nawet prowadzone rozmowy, mające na celu popchnięcie tego projektu do przodu. Szef ABC został o to zapytany w trakcie panelu na Television Critics Association.

Jako fan chciałbym absolutnie powiedzieć, że tak. Rozmawialiśmy już na ten temat i będzie kontynuowali rozmowy z LucasFilm. To byłoby wspaniałe gdybyśmy rozwinęli franczyzę.

stwierdził Dungey

Plany stworzenia aktorskiego serialu sięgają kilkunastu lat. Swego czasu George Lucas chciał stworzyć produkcję telewizyjną, która rozgrywałaby się pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Serial miał nosić tytuł "Star Wars: Underworld". Ostatecznie temat jednak upadł.

W ostatnich kilkunastu miesiącach Gwiezdne wojny ponownie stały się topowym tematem. Wszystko za sprawą Przebudzenia mocy, które na całym świecie zarobiły ponad 2 mln dolarów. W tym roku premiera kolejnego filmu osadzonego w tym świecie – do kin wejdzie pierwszy spin-off, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Źrodło: Deadline


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)