Serialowo - artystyczne lato TVP2 0

Na letnie miesiące Dwójka poza powtórkami przygotowała dwa nowe seriale zagraniczne. Na antenie stacji nie zabraknie także wielu corocznych imprez artystycznych i ciekawych dokumentów.

Pierwszym nowym serialem będzie Pamiętne lato, francuski produkcja opowiadająca o tajemniczych wydarzeniach dziejących się na południu Francji. Opowieść zaczyna się, gdy jedna z dziewczyn z liceum zostaje zaatakowana przez tajemniczego mężczyznę, który za wszelka cenę usiłuje ją zabić, albo doprowadzić do samobójstwa. Całe miasto jest tym poruszone, zaś akty przemocy zaczynają się rozszerzać i młodzi ludzie są terroryzowani. O tym, co będzie dalej widzowie Dwójki będą mogli przekonać się w każdy poniedziałek o 20.05 począwszy od 25 czerwca.

Z kolei we wtorki o tej samej porze nadawany będzie brytyjski serial Hotel Babilon. Akcja filmu rozgrywa się w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu w Londynie. Twórcy odkrywają przed widzem to, co dzieje się za kulisami z pozoru idealnego hotelu… Miłostki, romanse, zdrady, czyli wszystko to, czego nie widzi zwykły gość. Serial powstał na podstawie dziesięcioletnich doświadczeń autentycznego menadżera londyńskiego hotelu.

Poza nowymi odcinkowymi produkcjami widzowie będę mogli obejrzeć także powtórkę pierwszego polskiego serialu spod znaku płaszcza i szpady – Czarnych chmur. Nie zabraknie oczywiście również powtórkowych odcinków współczesnych seriali jak Na dobre i na złe, Złotopolscy czy Egzamin z życia.

Latem w Dwójce jak co roku pojawią się dwie imprezy kabaretowe. Już 14 lipca zorganizowana zostanie Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie cyfra 2. Wśród występujących zobaczymy m.in.: Stanisława Tyma i Zofia Merle, Krzysztofa Piaseckiego, Ani Mru Mru, Grupę MoCarta czy Kabaret Dno, a Mazurską Noc Kabaretową poprowadzą Adam Grzanka i Adam Małczyk oraz Michał Pałubski.

Dwa tygodnie później, 28 lipca, odbędzie się Kabareton Koszaliński, który tym razem zostanie zorganizowany pod hasłem ‘Kabaretowa wojna domowa’. Na scenie amfiteatru publiczność rozśmieszać będą m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Smile, Paranienormalni czy Ciach. Gwiazdą muzyczną będzie Muniek Staszczyk, a całą imprezę poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

Poza tym na antenie TVP2 pojawią się także transmisje z Festiwal Kultury Romskiej w Ciechocinku, Festiwal Kultury Romskiej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie. Dla spragnionych nowoczesnych rytmów pop i dance Dwójka pokaże osiem koncertów z cyklu Hity na czasie, który współorganizuje razem z Radiem Eska.

W lipcu i sierpniu nadal emitowane będą nowe odcinki programów Familiada i Starter. Nie zniknie również codzienne Pytania na śniadanie oraz sobotnie Śniadanie w Dwójce. Na antenie będzie obecny także program Bezpieczne drogi, poświęcony tematyce bezpieczeństwa w porach wyjazdowych. Wśród powtórkowych audycji rozrywkowych widzowie będą mogli zobaczyć m.in.: Smaczne Go!, Podróże z żartem czy Wielkiego pokera.

Interesująco zapowiada się także wakacyjna oferta dokumentalna Dwójki. Wśród nowości z tego gatunku znajdzie się m.in. dwuodcinkowy serial Gwiazdy na zakręcie, w którym sławne aktorki opowiadać będą o poszukiwaniu własnej recepty na życie, a także Wokół Sycylii – serial przedstawiający piękno tej wyspy. TVP2 pokaże również W 80 skarbów dookoła świata – serię o podróżniku, który w ciągu pięciu miesięcy przemierzył świat tropem 80 największych skarbów stworzonych przez człowieka oraz cykl Prywatne życie surykatek, pokazujący świat tych stworzeń obserwowany nieustannie przez kamery jak w domu Wielkiego Brata.

Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…