Marta Kauffman pracuje dla HBO i Amazon 0

Marta Kauffman rozpoczyna produkcję trzeciego sezonu Grace and Frankie oraz rozkręca kolejny projekt z Okay Goodnight, popularny serial komediowy Netflixa, w którym gra Jane Fonda i Lily Tomlin.

Kauffman i Okay Goodnight pracują nad miniserialem We Are All Completely Beside Ourselves dla HBO. W obsadzie znalazła się Natalie Portman, która również będzie współproducentką projektu, który opiera się na powieści Karen Joy Fowler. Co więcej Okey Goodnight rozwija amerykańską wersję izraelskiego serialu Shtisel. Adaptacja o tytule Emmis zostanie sprzedana Amazon.

Te dwa projekty pokazują zakres działań, jaki przewiduję dla Okey Goodnight. Nie mogłabym być szczęśliwsza, widząc jak dochodzą one do skutku – mówi Kauffman.

We Are All Completely Beside Ourselves to pokręcona opowieść o studentce Rosemary Cooke (Portman), której dorastanie zostaje zaburzone przez zniknięcie jej siostry bliźniaczki w wieku 5 lat. Adaptacją zajmie się nominowany do nagrody Emmy Christopher Monger (Homeland).

Natomiast Emmis to zawiły i autentyczny dramat rodzinny, który oferuje rzadki wgląd do ortodoksyjnej społeczności. Scenariuszem, reżyserią oraz produkcją zajmie się Etan Cohen.

Okay Goodnight ma jeszcze przed sobą kilka projektów, włączając w to Seeing Allred – pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i dziedzictwie prawniczki Glorii Allred.

Kauffman ma rękę do produkcji. Była współtwórcą jednego z największych hitów telewizyjnych – Przyjaciół i otrzyma za to nagrodę na 23. dorocznym Austin Film Festival & Screenwriters Conference za Outstanding Television Writer. Mamy nadzieję, że kolejne projekty będą równie kultowe.

Źrodło: http://deadline.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…