Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ava DuVernay wyreżyseruje film za 100 mln dolarów 0

Drzwi do wielkiej kariery reżyserskiej w Hollywood są dla Avy DuVernay otwarte bardzo szeroko. Jej ostatni film – Selma, został świetnie przyjęty przez krytyków i otrzymał dwie nominacje do Oscara (w tym dla najlepszego filmu). Nie powinien, więc dziwić nikogo fakt, że wielkie wytwórnie są zainteresowane jej zatrudnieniem.

fot. materiały prasowe

Wydawało się, że DuVernay już niebawem może dołączyć do wielkiej rodziny Marvela. Mówiło się o tym, iż może ona zasiąść na stołku reżyserskim widowiska o Czarnej Panterze. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło. Jak mawiają: co się odwlecze, to nie uciecze. Ava DuVernay dostała angaż od Walta Disneya przy kolejnym filmie live-action, który powstanie na podstawie powieści Madeleine L’Engle – "Fałdka czasu" (org. A Wrinkle in Time).

Budżet filmu ma sięgnąć 100 mln dolarów. Dzięki temu, Ava DuVernay będzie pierwszą czarnoskórą kobietą, która wyreżyseruje film z tak potężnym budżetem. Co więcej, przed nią tylko dwie inne kobiety dostąpiły takiego wyróżnienia. Pierwszą była Kathryn Bigelow, która w 2002 roku stworzyła dramat o radzieckim okręcie podwodnym, K-19. Drugą jest Patty Jenkins, reżyserka Wonder Woman, której film zadebiutuje w przyszłym roku w kinach.

"Fałdka czasu" to powieść z gatunku fantasy dla młodzieży, który opowiada historię rodzeństwa – Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki. (opis wydawcy: Prószyński i S-ka)

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…