Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

X Jubileuszowa edycja Najlepszych z Najgorszych 6

Nadchodzi wiekopomna chwila, przed nami 10. edycja przeglądu kina klasy B – Najlepsze z Najgorszych. Aby uczcić jubileusz tego najbardziej osobliwego przeglądu w Polsce organizatorzy zaprezentują wyjątkowo złe dzieci światowej kinematografii. W programie czołówka kina klasy B, wybrana specjalnie na tę okazję.

Centrum Kultury w Lublinie już od ponad roku atakuje zmysły oraz poczucie dobrego smaku i nie zamierza przestać! Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Oto nadeszła 10. edycja przeglądu kina klasy B – Najlepsze z Najgorszych. Aby uczcić jubileusz tego najbardziej osobliwego przeglądu w Polsce organizatorzy zaprezentują wyjątkowo złe dzieci światowej kinematografii. Zobaczcie pełen program imprezy:

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM X PRZEGLĄDU KINA KLASY B:

9 sierpnia / wtorek / godz. 21:00

Gliniarz samuraj (Samurai cop), reż. Amir Shervan
sensacyjny, thriller / USA / 1991 / 96 min.

Dwóch pięknych, umięśnionych, uwodzicielskich i diabelsko inteligentnych policjantów, wyjątkowo niebezpieczny gang yakuzy, przemyt narkotyków, Los Angeles i piękne kobiety. Zapowiada się dobrze, ale niestety tak nie jest.

Absolutny i niepodważalny szczyt kina klasy B. Scenariusz, reżyseria i to co bohaterzy robią z twarzami (bo mimo dobrych chęci grą aktorską nazwać tego nie można) powali was na kolana, co 5 minut będziecie powtarzać: czy to się dzieje naprawdę? Trudno uwierzyć, że taki film ujrzał światło dzienne. Mistrzowska szkoła kina klasy B. The best of the best. Nigdy nie zapomnisz tego filmu, nigdy.

Mathew Karedas jako Joe Marshall w filmie Gliniarz samuraj.

10 sierpnia / środa / godz. 21:00

Ptakodemia (Birdemic: Shock and Terror), reż. James Nguyen
horror, romans / USA / 2010 / 105 min.

Horda zmutowanych ptaków atakuje dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko. Czy ludziom uda się przetrwać? Nie dajcie się nabrać, że ta historia może mieć cokolwiek wspólnego z Ptakami Alfreda Hitchcocka.

A jednak to kolejny obraz z gatunku tak beznadziejnych, że aż wspaniałych. Mamy tu wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego badziewia: kretyńska fabuła, żenujące aktorstwo, nieudolny montaż dźwięku, toporne kadrowanie i najważniejsze – jedne z najgorszych efektów specjalnych wszech czasów. Sceny grozy bawią do łez.

Scena z horroru Ptakodemia.

11 sierpnia / czwartek / 21:00

Martwica mózgu (Braindead), reż. Peter Jackson
fantasy, komedia, horror / Nowa Zelandia / 1992 / 104min.

Matka głównego bohatera po ugryzieniu przez małpo-szczura umiera, następnie wraca do żywych jako zombie zabijając i pożerając psy, pielęgniarki, przyjaciół, sąsiadów i wszystko co stanie na jej drodze. Nie ma też litości dla własnego syna.

Groteska na najwyższym poziomie (nazwisko reżysera zobowiązuje, tak, to ten Peter Jackson), czarny humor i bardzo, ale to bardzo dużo krwi i wnętrzności. Gwarantujemy niezapomniane i traumatyczne doznania estetyczne. Czołówka kina kultowego. Film z gatunku: Oglądasz? Nie jedz.

Ten film tylko dla widzów pełnoletnich o mocnych nerwach.

Scena z horroru Martwica mózgu.

Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją. Wstęp: 5 zł

Patronat: FDB i Kinomisja

Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Nowa Aleksandria
Miejsce: Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…