Antoine Fuqua wyreżyseruje remake Człowieka z blizną?

fot. materiały prasowe

Wygląda na to, że Antoine Fuqua może stać się specjalistą do kręcenia remake’ów kultowych produkcji. W tym roku premiera nowej odsłony Siedmiu wspaniałych, a w mediach pojawiły się informacje jakoby Fuqua miał stanąć za kamerą remake’u Człowieka z blizną!

Podobno negocjacje już trwają, aby to właśnie on po raz trzeci przedstawił tę historię. Pierwsza wersja pojawiła się w roku 1932 i została wyreżyserowana przez Howarda Hawksa. Jednak zdecydowanie bardziej znaną i mającą status kultowej jest ta z lat osiemdziesiątych, kiedy to wspólnie siły połączyli Brian De Palma i Al Pacino.

Współczesna wersja Człowieka z blizną miałaby zostać umiejscowiona w dzisiejszym Los Angeles. Ostatnie doniesienia dotyczące tego remake’u pochodzą z marca ubiegłego roku. Wówczas został stworzony scenariusz do filmu przez Jonathana Hermana. Wcześniej nad skryptem pracowali także między innymi David Ayer oraz Paul Attanasio. Nie wiadomo jednak, która wersja scenariusza zostanie wykorzystana. Przed laty mówiło się, że do reżyserii filmu przymierzani byli David Yates i Pablo Larrain.

Źrodło: Deadline


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)