James Gunn mógł pracować dla DC Entertainment

fot. materiały prasowe

James Gunn uwielbia prowadzić rozmowy ze swoimi fanami. Najczęściej robi to za pośrednictwem Facebooka, gdzie odpowiada na zadawane tam pytania. Niekiedy zdradza także interesujące rzeczy dotyczące swojego życia oraz kariery.

Ostatnią z nich jest fakt, iż reżyser Strażników Galaktyki miał możliwość pracy przy produkcjach DC Comics. Oczywiście miało to miejsce przed angażem przy filmie należącym do filmowego uniwersum Marvela. Gunn otrzymał nawet propozycję wyreżyserowania jednego z filmów. Niestety nie zdradził dokładnie o jaki tytuł chodzi. Gdyby miał jednak sam wybrać postać znaną z komiksów DC, która by wybrał? Padło kilka imion – Shazam, Metal Men, Swamp Thing oraz Jonah Hex.

Jedno z pytań dotyczyło tego, którą z historii kobiecych bohaterek znanych z DC chciałby przenieść na duży ekran. James Gunn napisał, że Batgirl w wersji Cassandry Cain. Zaznaczył jednak, że nie jest już zainteresowany pracą dla DC Comics. I nie ma co się mu dziwić. W Marvelu został bardzo mocno doceniony za powiew świeżości, który udało mu się wprowadzić do filmowego uniwersum. Aktualnie pracuje nad kontynuacją swojego hitu.

Na koniec Gunn pochwalił także Zacka Snydera. Stwierdził, że w filmie Człowiek ze stali było kilka znakomitych sekwencji akcji, które zrobiły na nim wrażenie. Dodał także, że nie miał jeszcze okazji zobaczyć dwóch kolejnych filmów należących do DC Extended Universe – Batman v Superman: Świt sprawiedliwości oraz Legion samobójców.

Źrodło: ComicBookMovie


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)