Nowy film Guillermo Del Toro ma świetną obsadę...

Ostatnimi czasy Guillermo Del Toro nie miał szczęścia. Co prawda, stworzył wspaniałe Pacific Rim, ale tak poza tym, to przeważnie mu nie wychodziło.

Na przykład, Pacific Rim 2 było wielokrotnie przesuwane w czasie, aż w końcu, Del Toro został odsunięty od projektu. Potem było Konami i Silent Hills, przy którym Del Toro brał aktywny udział w pracach, po czym projekt został anulowany. A żeby tego było mało, Crimson Peak zebrało raczej słabe recenzje. Ale twórca Hellboy’a się nie poddaje i zaczyna prace nad nowym filmem.

Shape of the Water ma być filmem o**sadzonym w 1963 roku, z Zimną Wojną jako tłem całej opowieści. Za scenariusz odpowiada oczywiście Del Toro, a także Vanessa Tyler, współscenarzystka Gry o Tron. To w sumie jedyne co wiemy o tym filmie, od strony fabularnej, jednakże już teraz brzmi ciekawie. znając wyobraźnię Del Toro, możemy spodziewać się praktycznie wszystkiego.

Znamy też listę aktorów, którzy zagrają i, o matko, zapowiada się to naprawdę świetnie. W obsadzie filmu zawitają między innymi Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg i Octavia Spencer, czyli bardzo utalentowani aktorzy, mający doświadczenie w aktorstwie.

I teraz najciekawsze – premiera filmu obstawiana jest na 2017 rok. Stosunkowo szybko, zważywszy na fakt, że nie wiemy praktycznie nic o tym filmie. Ale hej, pożyjemy zobaczymy. Ja już wiem, że będę miał oczy szeroko otwarte na ten projekt…

Źrodło: cinemablend.com


Jakub Kucharski
Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.