Geoffrey Rush zagra Einsteina 1

Geoffrey Rush (Jak zostać królem, Blask) otrzymał rolę w serialu Geniusz, który powstanie we współpracy Fox 21 Television Studios, Imagine Television, OddLot Entertainment i EUE/Sokolow. Rush wcieli się w Alberta Einsteina. Historia będzie się opierała o biografię napisaną przez Waltera Isaacsona. A pierwszy odinek wyreżyseruje Ron Howard. Produkcja rozpocznie się w przyszłym miesiącu w Pradze, a serial pojawi się na antenie National Geographic Channel w przyszłym roku w 171 krajach, w 45 językach.

W obsadzie znajdzie się również Johnny Flynn, który zagra Einsteina zanim ten odniósł ogromny sukces. Przez 10 odcinków Geniusz opowie o człowieku przewrotnym z ogromną wyobraźnią, który nie mógł znaleźć pracy jako nauczyciel. Każdy odcinek będzie poświęcony naukowym odkryciom oraz jego skomplikowanym relacjom międzyludzkim.

Kaliber obsady Geniusza doskonale koresponduje z tytułem – mówi Carolyn Bernstein, przedstawicielka National Geographic Channel. – Niesamowicie uzdolniony Geoffrey Rush to wymarzony aktor w roli Alberta Einsteina, i Johnny Flynn nie tylko jest niezwykłym talentem, ale ciekawie współgra z Rushem. Nie możemy być bardziej zadowoleni, aby pracować w tym zespole.

Po dwóch dekadach występowania w teatrze i filmie, australijski aktor Geoffrey Rush w końcu znalazł się w mainstreamie po życiowej roli Davida Helfgotta w Błysku, za którą otrzymał Oscara, Golden Globe i BAFTA. Hollywood upomniało się o jego talent: pojawił się w Jak zostać królem czy Piratach z Karaibów. Wydaje się, że to doskonały wybór do roli naukowca.

Źrodło: http://www.comingsoon.net/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…