Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Disney realizuje film aktorski o Małej Syrence 0

Walt Disney kontynuuje swoją politykę tworzenia filmów aktorskich, które wcześniej były animacjami. Po takich hitach jak Księga Dżungli czy Kopciuszek przyszła pora na historię małej syrenki Ariel.

fot. materiały prasowe

Wytwórnia już pracuje nad realizacją tego projektu. Zatrudniono Lina-Manuela Mirandę i Alana Menkena, którzy będą odpowiadać za warstwę muzyczną filmu. Ich zadaniem będzie stworzenie idealnej mieszanki starych oraz nowych utworów, które zagoszczą w produkcji Walta Disneya.

Disneyowska animacja z roku 1989, która powstała w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena, była prawdziwym kasowych hitem. Zarobiła wówczas na całym świecie ponad 211 mln dolarów. Warto także odnotować, że Miranda pracuje dla Walta Disneya także przy innych głośnych projektach. Są nimi między innymi animacja Vaiana: Skarb oceanu oraz kontynuacja przygód Mary Poppins.

Co ciekawe nie tylko Disney pracuje nad nową wersją przygód Małej Syrenki. Swój film tworzą również Universal i Working Title. Główną rolę w ich produkcji zagra Chloe Grace Moretz. Za kamerą stanie Rebecca Thomas, której scenariusz dostarczył Richard Curtis.

Disneyowska wersja Małej Syrenki przedstawia przygody niezależnej syrenki o imieniu Ariel, która za wszelką cenę chce trafić do świata ludzi. Działając pod wpływem emocji zawiera więc układ ze złą czarownicą morską Urszulą, oddając swój głos i ogon w zamian za parę nóg i szansę ponownego spotkania przystojnego księcia Eryka, którego uratowała po katastrofie statku. Działając wbrew radom swojego mądrego ojca, króla Trytona i kraba Sebastiana, który miał za zadanie ją chronić, Ariel popada w nie lada tarapaty odkrywając, że milczenie wcale nie jest złotem, a korzyści, które odniosła dzięki układowi z Urszulą, są co najmniej wątpliwe.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…