Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: 900 mln dolarów animacji Gdzie jest Dory! 0

Wielkie świętowanie w wytwórni Walta Disneya. Gdzie jest Dory? jest czwartym filmem studia w tym roku, któremu udało się przekroczyć 900 milionów dolarów na całym świecie!

fot. materiały prasowe

Oprócz animacji Pixara dokonały tego jeszcze Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Zwierzogród i Księga dżungli. Gdzie jest Dory? to szesnasty film w historii Disneya z takim osiągnięciem. To nie koniec dobrych informacji dotyczących tego filmu.

Animacja, która zadebiutowała w połowie czerwca pobiła rekord otwarcia dla filmu animowanego. Dory zarobiła wówczas 135 mln dolarów i zepchnęła z piedestału Shreka 3. Taki wynik był także trzecim otwarciem tego roku. Lepsze okazały się być tylko i wyłącznie widowiska komiksowe. Pomimo tego animacja i tak jest najbardziej dochodowym filmem roku, a także numerem jeden w historii Pixara w Ameryce Północnej.

Jeśli chodzi o świat, to z filmów Pixara lepsze są tylko Toy Story 3 oraz Gdzie jest Nemo?. Warto jednak pamiętać, że Dory wciąż nie zadebiutowała na kilku rynkach. Premiera wciąż nie odbyła się między innymi w Niemczech oraz we Włoszech.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Grzegorz Derebecki 2016-08-17

Ciekawe dlaczego Niemcy i Włosi nie dostali jeszcze tego filmu. Myślałem, że to my żyjemy w 3 świecie :)

Proszę czekać…