FOTO: Brodaty Christian Bale wraz z Oscarem Isaaciem na planie The Promise

Jeszcze miesiąc dzieli nas od jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych – Toronto International Film Festival (TIFF). Wiadomo, że jednym z filmów, które zadebiutują w trakcie tegorocznej imprezy, będzie romans osadzony w historycznych realiach I Wojny Światowej, The Promise.

Nowe widowisko irlandzkiego reżysera, Terry'ego George'a (Hotel Ruanda), opowiadać będzie o trójkącie miłosnym, rozgrywającym się w trakcie rzezi Ormian. Christian Bale (z najbujniejszym zarostem od czasów American Hustle) wciela się w amerykańskiego fotoreportera, podróżującego wraz ze swoją ormiańską dziewczyną (Charlotte Le Bon) na tereny, które wkrótce dotknięte zostają potwornym ludobójstwem. Na miejscu spotykają ormiańskiego aptekarza (Oscar Isaac). Między lokalnym farmaceutą a narzeczoną Bale'a szybko zaczyna iskrzyć. Wkrótce trójka głównych bohaterów zmierzy się nie tylko z zagrożeniem płynącym z zewnątrz – ich największym problemem okaże się konflikt wewnętrzny.

Wciąż nie wiadomo, kiedy The Promise zadebiutuje na ekranach kin.

Tak prezentują się główni bohaterowie filmu na pierwszych zdjęciach z produkcji:

Źrodło: empireonline.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.