Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Strażnicy Galaktyki przygarną piątego kompana? 1

Twórcy ze stajni Marvela słyną już z podawania licznych mylnych tropów odnośnie ich najnowszych produkcji, dzięki czemu filmy te stale omawiane są przez tysiące fanów na całym świecie. Tym razem swoje trzy grosze wrzucił James Gunn.

Temat kolejnej odsłony przygód Strażników Galaktyki na zeszłym Comic-Conie był jednym z najczęściej poruszanych i wywoływanych zagadnień. Twórcy zdecydowali się pokazać miłośnikom komiksowej space-opery pierwszy zwiastun, ujawniający jedną z największych tajemnic sequela – w widowisku ujrzymy ojca Petera (Chris Pratt), Ego, w którego wcieli się Kurt Russell. Mimo to wiele wątków wciąż owianych zostało enigmatyczną aurą (jak np. tożsamość Sylvestra Stallone'a), a twórcy stale dolewają oliwy do ognia, stawiając jeszcze więcej pytań. Reżyser produkcji, James Gunn, wyjawił ostatnio, że chciałby, aby do grupy Petera dołączy piąty Strażnik.

James Gunn w ubiegły weekend po raz kolejny gościł w facebookowym Q&A, gdzie zapytany został, czy w Strażnikach Galaktyki 2 pojawią się nowe postacie z uniwersum Marvel Comics. Reżyser stwierdził, że miał na oku jednego bohatera, lecz musiał wybrać między nim a Mantis (Pom Klementieff).

Tak. W moich wstępnych planach chciałem zaangażować zupełnie innego Strażnika. Uwielbiam tę postać i bardzo chciałbym włączyć ją/go w uniwersum – myślę, że byłoby to zabawne. Lecz wtedy byłoby za dużo postaci, aby każdą z nich odpowiednio rozwinąć – musiałem zatem zrezygnować z jednej. Tak więc ten bohater został usunięty a Mantis pozostała.

Reżyser został zapytany również, którego Avengera umieściłby w filmie, gdyby tylko mógł. Gunn odpowiedział:

Mógł? Mogłem i mogę wybrać, no nie?

Twórca stwierdził też, że nie ma wielkiej współpracy, jeśli chodzi o „koniec filmowego uniwersum Marvela”. Twórcy wymieniają się tylko swoimi scenariuszami – on sam przesłał skrypt Strażników Galaktyki 2 braciom Russo oraz scenarzystom: Christopherowi Markusowi i Stephenowi McFeely – ci odpowiednio go skomentowali. Sam Gunn zapoznał się z większością koncepcji filmów Marvela, a teraz na jego biurku leży Thor: Ragnarok.

Strażnicy Galaktyki 2 wejdą do kin 5 maja 2017 roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…