Godzilla pojawi się w filmie animowanym

Portal Variety donosi, iż Toho Company rozpoczęła pracę nad pełnometrażową animacją o Godzilli.

Będzie to pierwsza animacja o kultowym japońskim potworze. Produkcją filmu zajmie się studio Polygon Pictures, na krześle reżysera zasiądą Kobun Shizuno i Hiroyuki Seshita, a za scenariusz odpowiedzialny będzie Gen Urobuchi. Twórcy zapowiadają, że widowisko ma być dostosowane zarówno dla stałych fanów Godzilli, jak i niedzielnych widzów, którzy nie do końca orientują się w uniwersum słynnego monstrum.

Film powstanie na fali popularności nowego japońskiego blockbustera Shin Gojira, czyli tegorocznej odsłonie przygód Godzilli, która w rodzimym kraju zarobiła prawie 50 mln $. Dzięki temu sukcesowi produkcja trafi pod koniec roku do kin na całym świecie.

Póki co animowany film o japońskim potworze zaplanowano na rok 2017, a cały projekt zatytułowany jest po prostu Godzilla.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.