Ben Affleck za kamerą remake'u Świadka oskarżenia

fot. materiały prasowe

Hollywood obrało nowy cel. Remake’u doczeka się kultowy film z roku 1957, Świadek oskarżenia. Wówczas za kamerą produkcji stał Billy Wilder. Odświeżoną wersje stworzy natomiast Ben Affleck.

Scenariusz do filmu – podobnie jak obrazu z lat pięćdziesiątych – powstanie w oparciu o powieść Agathy Christie. Autorem tektu będzie Christopher Keyser, który ma na swoim koncie skrypty do takich tytułów jak Highland Park czy serial Tyran. Warto dodać, że producentami filmu będą Ben Affleck, Matt Damon i Jennifer Todd.

Przed aktorem i reżyserem, który w ostatnich miesiącach jest na ustach wszystkich głównie za sprawą Batmana, niezwykle trudne zadanie. Finał z 1957 jest absolutną klasyką kina, która zdobyła sześć nominacji do Oscara. W tym dla najlepszego filmu oraz reżysera.

Słynny adwokat sir Wilfrid Robarts, który właśnie wyszedł ze szpitala po ciężkiej chorobie, ma zakaz przemęczania się. Postanawia jednak wziąć sprawę Leonarda Vole, który jest oskarżony o zabójstwo starszej kobiety, z którą się przyjaźnił. Sprawa wydaje się łatwa, ponieważ jego żona, Christine, dostarcza mu niezbitego alibi. Wszystko się zmienia, kiedy w trakcie rozprawy, żona zmienia zeznania i oskarża Leonarda o zabójstwo.

Źrodło: ComingSoon


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)