Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Garść informacji o Avengers: Infinity War 0

Faza trzecia Marvel Cinematic Universe zaczyna nabierać rozpędu! Nie dość, że trwają prace na Thor: Ragnarok oraz (Spider-Man: Homecoming, Marvel coraz bardziej przymierza się do trzeciej części Avengers.

Jak fani Marvela mogą pamiętać, trzeci film o Avengers pierwotnie miał być podzielony na dwa: Avengers: Infinity War Part 1 oraz Avengers: Infinity War Part 2. Jednakże sporo się pozmieniało w tych planach i z podzielonej na dwie części Wojny Nieskończonej, otrzymamy dwa oddzielne filmy.

Na razie nie znamy tytułu czwartego filmu o Avengers, natomiast bracia Russo, którzy będą stali za kamerą widowiska, wypowiedzieli się o przyczynach podjętej decyzji.

Chcemy żeby film się różnił, był swoją odrębną rzeczą. Jest tu sporo krzyżowania się pomiędzy poszczególnymi postaciami oraz dużo wątków osobistych, ale jedno jest pewne. Pierwszy film to Infinity War, a kiedy przyjdzie czas, ujawnimy tytuł czwartej części.

Joe Russo wypowiedział się także na temat znaczenia Avengers: Infinity War Part 1 dla całego MCU. Wszakże film wejdzie na ekrany w 2018 roku, dokładnie 10 lat po premierze pierwszego Iron Mana, filmu, którzy zaczął całe MCU.

Nie mogę wejść za bardzo w detale, odnośnie do tego kogo wprowadzimy do filmu, ale chcemy żeby była to kulminacja wszystkiego, co było dotychczas w MCU, jeszcze od czasów pierwszego Iron Mana. W tym sensie coś się w MCU skończy, ale jednocześnie, zacznie coś zupełnie nowego.

Wcześniej zapowiadano, że w filmach ujrzymy przeszło 67 różnych superbohaterów. Joe Russo rzucił trochę światła na to, w jaki sposób będą oni współgrać z fabułą całego filmu.

Musisz sprawić, że podjęte decyzje będą naturalne dla scenariusza. Musisz ich ustawić w taki sposób, żeby pasowali do historii. Albo ci się uda, albo wyrzucamy ich z filmu. To takie trochę lawirowanie między dwoma opcjami, gdzie masz oczy jak pięć złotych i chcesz wrzucić wszystkich bohaterów, ale musisz ustalić, co będzie najlepsze dla filmu.

Trzeba przyznać, że brzmi to bardzo ciekawie. Bracia Russo mają dobre wyczucie bohaterów w MCU, Avengers 3 i 4 będą więc dla nich dobrym sprawdzianem umiejętności. Pytanie tylko brzmi, czy nadchodzące filmy podzielą los Avengers: Czas Ultrona, które było mocno rozczarowujące.

Premiera Avengers: Infinity War Part 1 już w 2018 roku, drugi, nienazwany jeszcze film, wejdzie do kin rok później.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…