Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Historia Julii Brystygierowej w zwiastunie Zaćmy 1

Przejmująca historia jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Premiera oficjalnego zwiastuna Zaćmy – nominowanego do Złotych Lwów obrazu Ryszarda Bugajskiego. Film z udziałem Marii Mamony i Janusza Gajosa, w kinach od 14 października 2016 roku.

Była doktorem filozofii, pisarką, modelką Pabla Picassa i Amadeo Modiglianiego. Jednak do historii przeszła jako "Krwawa Luna" – jedna z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Osobie Julii Brystygierowej, sadystycznej funkcjonariuszki UB, swój najnowszy film poświęcił Ryszard Bugajski – twórca wielokrotnie nagradzanych produkcji: Przesłuchanie i Układ zamknięty.

Moim celem jest, by zewnętrzne wydarzenia stały się drugorzędne wobec tego, co dzieje się w psychice mojej bohaterki przeżywającej psychiczny kryzys. Stanęła ona na moralnym rozdrożu. Jeżeli chce odkupienia, musi potępić całe swe dotychczasowe życie, przyjąć zupełnie inną hierarchię wartości. Wspomnienia z przeszłości – prawdziwe i zmyślone – współczesne projekcje
marzeń, przeplatają się ze sobą, nakładają na realne zdarzenia. Chodzi o to, by widz miał wrażenie, że "siedzi w głowie" bohaterki, by w jak największym stopniu mógł utożsamić się z nią, zrozumieć jej dramat, jej motywacje.

powiedział Ryszard Bugajski
**

Nominowana do gdyńskich Złotych Lwów Zaćma wejdzie do kin 14 października. Światowa premiera obrazu odbędzie się jednak wcześniej, bo w ramach 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Obok Marii Mamony (Układ zamknięty), która zagrała w Zaćmie główną rolę, w filmie zobaczymy, m.in.: Janusza Gajosa – zdobywcę nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, Małgorzatę Zajączkowską, Olgę Bołądź, Piotra Głowackiego i Marka Kalitę.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Czudi 2016-08-23

tylko zwiastuna brak

Movieman Czudi 2016-08-24

@Czudi Wybacz, musiał się jakiś błąd pojawić. Poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi.

Proszę czekać…