Wiemy kto skomponuje muzykę do Thor: Ragnarok

fot. materiały prasowe

Marvel Studios znalazło człowieka do skomponowania muzyki filmu Thor: Ragnarok. Co prawda wciąż nie zostało to ogłoszone oficjalnie, jednak najważniejsze media takie jak Entertaiment Weekly oraz The Wrap są tego pewne.

Za muzykę w kolejnym widowisku Marvela odpowiadać będzie Mark Mothersbaugh. Z pewnością wybór takiej osobistości może wielu zaskoczyć. Jest to nie tylko kompozytor, ale także piosenkarz i autor tekstów. Przez wiele lat był członkiem popularnego zespołu Devo. Do jego największych hitów należą takie utwory jak "Whip It" oraz "Uncontrollable Urge".

W od dawna pracuje także w Hollwyood. Z ostatnich głośnych tytułów, które możemy znaleźć w jego filmografii, warto wymienić takie jak 21 Jump Street, Hotel Transylwania czy LEGO® PRZYGODA. Dodatkowo ma za sobą pracę z dosyć ekscentrycznym i oryginalnym reżyserem, jak niewątpliwie jest Wes Anderson. Mothersbaugh stworzył dla niego muzykę do takich filmów jak Genialny klan i Podwodne życie ze Stevem Zissou.

Wydaje sie więc, że będzie to idealny kandydat to współpracy z nowozelandzkim reżyserem, Taiką Waititi. Miejmy nadzieję, że stworzy znakomity score, który idealnie wkomponuje się w świat marvelowskiego uniwersum.

Źrodło: The Wrap


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)