Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix zaskakuje - będzie serial o Ani z Zielonego Wzgórza! 2

Netflix po raz kolejny zaskakuje. Amerykańska platforma zamierza odświeżyć kultową historię "Ani z Zielonego Wzgórza" i stworzyć nowy serial na podstawie klasycznej powieści Lucy Maud Montgomery.

Serial powstanie we współpracy Netfliksa oraz kanadyjskiej stacji CBC. Z pierwszych informacji wynika, że będzie to ośmioodcinkowa seria, za którą będzie odpowiadała Moira Walley-Beckett. Nazwisko nie byle jakie. W 2014 roku została ona nagrodzoną nagrodą Emmy za najlepszy scenariusz oryginalny serialu dramatycznego Breaking Bad.

Walley-Beckett nie będzie jednak tylko i wyłącznie showrunnerem serialu. Obok Alison Owen, Debry Hayward i Mirandy de Pencie będzie producentką wykonawczą. Zdjęcia do "Ani z Zielonego Wzgórza" mają wystartować w przyszłym miesiącu w Ohio. Pierwszy odcinek będzie trwał dwie godziny i za jego kamerą stanie Niki Caro.

"Ania z Zielonego Wzgórza" doczekała się do tej pory wielu ekranizacji. Były to seriale oraz filmy. Główną bohaterką tej historii jest sierota, 11 letnia dziewczynka o imieniu Ania. Zostaje ona przygarnięta przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów, mieszkające na Zielonym Wzgórzu.

Źrodło: Tracking Board

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Kasia 2016-08-23

Dobra wiadomość, mam nadzieję, że nie będzie odbiegać od książki.

Proszę czekać…