Bill Murray z nagrodą za humor 1

Jest niewielu komików, którzy potrafiliby zjednać sobie tyle miłości i oddania fanów jak Bill Murray. Aktor ma ogromny wpływ na komedię już od trzech dekad i właśnie ma zostać nagrodzony za niesamowity wkład i zaangażowanie. Murray otrzyma Nagrodę Marka Twaina za American Humor. Będzie dziewiętnastym nagrodzonym.

The Kennedy Center ogłosiło, że Murray otrzyma w tym roku nagrodę, którą wręcza się osobom mającym znaczący wpływ na amerykańskie społeczeństwo, głównie przez media i komedię. Nagroda zostanie wręzona 23 października w Kennedy Center Concert Hall.

Aktor wydał krótkie oświadczenie po ogłoszeniu tych informacji:

Jestem zaszczycony przyznaniem takiej nagrody. Mam nadzieję, że Mark Twain nie przewraca się w grobie zbyt mocno oraz że ta wiadomość nie zakłóci jego spokoju"

Bill Murray dołączy do niesamowitego grona nagrodzony, w którym znaleźli się: Eddie Murphy, Steve Martin, Ellen Degeneres, Richard Pryor, Tina Fey, George Carlin, Lily Tomlin i Bob Newhart.

Prezes Kennedy Center, Deborah F. Rutter, tak uzasadnia przyznanie nagrody:

Jego niesamowity dowcip i zaraźliwa energia inspirują nas do śmiech już od kilku pokoleń. Jego unikalny humor staje się ponadczasowy – zawsze wydaje się ważny i współgrający z nową widownią – dokładnie jak u Marka Twaina.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…