BBC One z adaptacją Agathy Christie 0

BBC One i Agatha Christie Productions Ltd przypieczętowali umowę dotyczącą produkcji siedmiu adaptacji powieści Christie w ciągu kolejnych czterech lat. Wkróte Mammoth Screen rozpoczną się prace nad pierwszą z nich.

Pierwszą adaptowaną powieścią będzie "Próba niewinności". Kolejne potwierdzone tytuły to: "Zakończeniem jest śmierć" i "A.B.C." o wyścigu z seryjnym mordercą który działa w Brytanii w latach 30. XX w.

Stacja podjęła takie działania zadowolona z sukcesu serialu I nie było już nikogo w 2015 roku. Produkcja ma zamiar nadal pracować z Sarah Phelps, która zajmie się adaptacją powieści i przygotowaniem scenariusza. Kolejni scenarzyści zostaną wkrótce ogłoszeni.

Pomijając tych siedem nowych tytułów, właśnie trwają prace nad "Świadkiem oskarżenie", które również zostały zaadaptowane przez Phelps. Reżyserią zajął się Julian Jarrold, a na ekranie pojawi się: Toby Jones, Andrea Riseborough, Kim Cattrall, David Haig, Billy Howle i Monica Dolan.

Te nowe zlecenia są kontynuacją relacji BBC One z domem Agathy Christie w Wielkiej Brytanii. Naszą ambicją jest odkrycie powieści Christie na nowej widowni. A do tego skupiamy się na tym, aby wydarzenie telewizyjne było na najwyższym poziomie, tak aby zadowolić starych, jak i nowych fanów. – mówi Charlotte Moore, dyrektor BBC Content.

I nie było nikogo było najjaśniejszym punktem w naszym planie na 2015 roku i jesteśmy naprawdę zachwyceni, że staliśmy się częścią tego sukcesu. Teraz pracujemy przy Świadku oskarżeniu i będziemy cały czas obecni przy pozostałych siedmiu adaptacjach. To, co Sarah Phelps zrobiła z I nie było nikogo było nowym i świeżym spojrzeniem na powieść Christie, która doskonale pasuje do współczesnej publiczności. Agatha Christie LTD jest zachwycone, że może przybliżyć te bogate psychologicznie i niezwykle wrażliwe powieści Christie nowej publiczności. – mówi Hilary Strong, Chief Executive Officer Agatha Christie Limited.

I nie było nikogo okazało się wielkim sukcesem. Ciekawe, jak będzie z pozostałymi adaptacjami przygotowanymi przez BBC One.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…