http://vimeo.com/mironkundzicz

Zielony Hurt 0

William Hurt dołączył do gwiazdorskiej obsady filmu The Incredible Hulk.

Reżyserem będzie Louis Leterrier (Człowiek pies), a scenarzystą Zak Penn (X-Men: Ostatni bastion).

William Hurt / www.newsday.comWilliam Hurt / www.newsday.com

Zdjęcia rozpoczynają się tego lata w Toronto.

Fabuła drugiej części skupi się na Brucie Bannerze (Edward Norton), który stara się uniknąć pojmania przez wojsko i w tym czasie tworzy dla siebie lekarstwo, które ma go wyleczyć z ciągłego zmieniana się w Hulka.

Hurt zagra generała Thaddeusa Thunderbolta Rossa, mężczyznę, który postanowił poświęcić swoje życie na złapanie Hulka. Jest on również ojcem miłości Bruce'a Betty Ross (Liv Tyler).

Przeciwnikiem Hulka będzie Emil Blonsky/Abomination. W tę rolę wcieli się Tim Roth (Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek).

Pierwszą część przygód zielonego stwora wyreżyserował Ang Lee (Przyczajony tygrys, ukryty smok). W główne role wcielili się w tym obrazie Eric Bana (Helikopter w ogniu), Nick Nolte (Książę przypływów), Jennifer Connelly (Abbottowie prawdziwi) i Sam Elliott (Śmiercionośna ślicznotka). Film został chłodno przyjęty przez krytków i widzów. Na całym świecie zarobił trochę ponad 245 milionów dolarów.

William Hurt urodził się w Waszyngtonie. Znany jest z ról w filmach Dym, Kropla słońca, Historia przemocy, Jane Eyre czy Park Gorkiego. Był czterokrotnie nominowany do Oscara, ale zdobył go tylko raz, za Pocałunek kobiety pająka. Poza tym zdobył nagrodę BAFTA, Joseph Plateau Award oraz Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Nowego Jorku, Los Angeles i Londynu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…