Doug Liman za sterami Justice League Dark

fot. materiały prasowe

Warner Bros. Pictures wreszcie znalazł osobę, która będzie odpowiedzialna za Justice League Dark, czy jak kto woli Dark Universe. Będzie nią reżyser znakomitego widowiska Na skraju jutra, Doug Liman.

Wcześniej z projektem bardzo mocno łączony był meksykański filmowiec, Guillermo Del Toro. Ostatecznie jednak tylko na planowaniu się skończyło i włodarze Warner Bros. musieli szukać nowego nazwiska. Wybór padł na Limana, przed którym niezwykle ciężkie zadanie. Justice League Dark będzie bowiem należało do DC Extended Universe, czyli świata w którym są już między innymi Batman i Superman.

Justice League Dark to drużyna bohaterów, którzy muszą walczyć z magią i zjawiskami paranormalnymi. W jej skład wchodzą Constantine, Deadman, Spectre, Swamp Thing, Phantom Stranger, Zatanna i Etrigan. W ostatnim czasie Warner Bros. Pictures zapowiedział także film animowany oparty o ten komiks.

Na razie nie jest znana data premiery filmu aktorskiego. Spekuluje się jednak, że Dark Universe może zająć jedno z wolnych miejsc, które posiada studio. Mowa tutaj o 5 października 2018 lub 1 listopada 2019.

Źrodło: ComicBookMovie


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)