Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jonathan Jakubowicz, De Niro i fascynacja kinem Scorsese 2

Już niedługo w kinach podziwiać będziemy kolejną rewelacyjną kreację Roberta De Niro, który w Kamiennych pięściach (na ekranach od 9 września) zagrał Raya Arcela (1899-1994), słynnego trenera równie słynnego panamskiego boksera Roberto Durana urodzonego w 1951 roku. To dzięki uporowi Arcela Duran zaczął odnosić wielkie sukcesy. Panamczyk w trakcie swej kariery pokonał 11 mistrzów świata! Miał na koncie więcej nokautów niż Mike Tyson i więcej zwycięstw niż Muhammad Ali.

Wenezuelski reżyser o polskich korzeniach Jonathan Jakubowicz od dawna myślał o "latynoskim bohaterze", który uniósłby film, mający szansę trafić do szerokiej dystrybucji w USA. Ponieważ filmy o bokserach przeżywają ostatnio renesans, był przekonany, że Duran to idealny kandydat. Zagrał go Edgar Ramirez ("Joy", "Carlos"). Jakubowicz przyznał, że myśl, by zająć się reżyserią, pojawiła się u niego w związku z fascynacją wczesnymi filmami Martina Scorsese. Ubolewał nad tym, że pomimo podejmowanych przez lata wysiłków, trudno jest nakręcić w USA film, oddający sprawiedliwość Latynosom. To stało się jednym z jego artystycznych celów.

Gdy Donald Trump opisuje Meksykanów jako gwałcicieli, handlarzy narkotyków, nielegalnych emigrantów i kryminalistów, to opisuje 90 procent ról, jakie latynoscy aktorzy grywali w amerykańskich filmach i produkcjach telewizyjnych przez ostatnie sto lat.

mówił z goryczą w wywiadzie dla "Remezcla.com"

Jakubowski podkreślał jednocześnie, że zaintrygowała go dwoistość Durana, skłonnego zarówno do wielkiego wysiłku, jak i do słabości i upadku. Jego relacja w latach 70. z trenerem Rayem Arcelem, Żydem z Brooklynu, zainspirowała nas do zatrudnienia Roberta De Niro. To było spełnienie moich marzeń – mówił twórca.

Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro w opowieści o jednym z najsłynniejszych bokserów wszech czasów. Roberto Duran wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa, walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści. Jak się jednak okazuje, na szczyt zmierza trudną i niebezpieczną drogą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od życia w nędzy. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Rayem Leonardem? Czy nieokrzesany chłopak stanie się mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

Kamienne pięści w kinach od 9 września!

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…