Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Plac zabaw - debiut fabularny Bartosza M. Kowalskiego w Konkursie Głównym 64. MFF w San Sebastian! 0

Współfinansowany przez PISF fabularny debiut Bartosza M. Kowalskiego Plac zabaw został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-24 września 2016.

fot. materiały prasowe

Plac zabaw na hiszpańskim festiwalu będzie miał swoją światową premierę. Debiut Bartosza M. Kowalskiego powalczy o przyznawane w San Sebastian Muszle z kilkunastoma filmami twórców takich jak Baltasar Kormákur, Emmanuelle Bercot czy Ewan McGregor.

Koniec roku szkolnego w prowincjonalnym polskim mieście. Dla dwunastoletniej Gabrysi to ostatnia szansa, by wyjawić koledze z klasy, że jest w nim zakochana. Dziewczynka aranżuje sekretne spotkanie i szantażem zmusza chłopca, żeby się na nie stawił. Ale to, co miało być intymną rozmową, wymyka się spod kontroli i wiedzie do nieoczekiwanych rezultatów. Film stawia pytanie o przyczyny zbrodni popełnianych przez dzieci i podaje w wątpliwość, czy w ogóle istnieje na nie odpowiedź.

Reżyserem, współscenarzystą i montażystą Placu zabaw jest Bartosz M. Kowalski, dla którego film jest debiutem fabularnym. Scenariusz, napisany wspólnie z Stanisławem Warwasem, otrzymał nagrodę główną Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2014. Za zdjęcia odpowiada, pracujący już wcześniej z Bartoszem Kowalskim przy dokumentach, Mateusz Skalski. Scenografią Placu zabaw zajął się Marek Warszewski, kostiumami Agata Culak. Autorem muzyki jest Kristian Eidnes Andersen, duński kompozytor znany m.in. ze współpracy z Larsem von Trierem.

W filmie główne role zagrali występujący pierwszy raz na ekranie: Michalina Świstuń (filmowa Gabrysia), Nicolas Przygoda (w roli Szymona) oraz Przemysław Baliński (Czarek). Opiekę artystyczną nad obrazem sprawował Wojciech Smarzowski.

„Plac zabaw” został wyprodukowany przez Film it, w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dystrybucją obrazu w Polsce zajmuje się Next Film, który zapowiada wprowadzenie filmu do kin jesienią 2016. Polska premiera festiwalowa obrazu odbędzie się w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film ma już agenta sprzedaży – hiszpańską firmę Latido Films.

Źrodło: PISF / informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…