Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sam Mendes stworzy film live-action dla Disneya? 0

Ceniony brytyjski reżyser, Sam Mendes w ostatnim czasie pracował na planie filmów o Jamesie Bondzie. Już niebawem może diametralnie zmienić filmowe klimaty. A wszystko za sprawą Walta Disneya, który chciałby zatrudnić go do pracy przy jednym z widowisk live-action.

fot. materiały prasowe

Według Variety, wytwórnia prowadzi negocjacje z reżyserem Skyfall, na temat wyreżyserowanie filmu "James and the Giant Peach". Włodarze mają na oku także człowieka, który zająłby się napisaniem odpowiedniego scenariusza. Miałby nim być dwukrotnie nominowany do Oscara, Nick Hornby (wyróżnienia zdobył za skrypty do Była sobie dziewczyna i Brooklyn).

Opublikowana w 1961 roku powieść "James and the Giant Peach" Roalda Dahla to historia chłopca o imieniu James Henry Trotter, którego życie zmienia się diametralnie po śmierci rodziców. Trafia on pod skrzydła swoich dwóch okropnych ciotek, Spiker i Sponge. Nie mając żadnych przyjaciół, James przeżywa prawdziwą katorgę. Pewnego dnia ratuje życie pająkowi za co otrzymuje kilka magicznych krokodylich języków. Dzięki nim w jego ogrodzie wyrasta wielka brzoskwinia, do której chłopiec wchodzi i poznaje niesamowity świat.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…