Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wrześniowe premiery na kanale Cinemax 0

Cinemax to uznana marka należąca do stacji HBO. Prezentowane są tutaj zdecydowanie bardziej ambitne tytuły. Często kino niezależne oraz artystyczne. Poniżej znajdziecie interesujące propozycje, które pojawią się na kanale już we wrześniu.

Miara człowieka – historia bezrobotnego mężczyzny, który zostaje ochroniarzem w supermarkecie i nie może sobie poradzić z moralnymi konsekwencjami swojego zawodu. Obraz zdobył Nagrodę Jury Ekumenicznego na festiwalu w Cannes, a odtwórca głównej roli Vincent Lindon otrzymał statuetkę Cezara i nagrodę w Cannes (premiera 3 września na Cinemax2)

Fúsi – samotny Islandczyk poznaje atrakcyjną kobietę, która wprowadza w jego życie wiele niespodziewanych zmian. Chwytająca za serce opowieść o miłości Dagura Káriego (Zakochani widzą słonie, Dobre serce) zdobyła nagrody na Tribeca Film Festival i na MFF w Kairze (premiera 10 września na Cinemax2)

Madame Bovary – filmowa adaptacja powieści Gustawa Flauberta – historii żyjącej marzeniami kobiety, która w pogoni za idealną miłością zaczyna łamać tradycyjne normy obyczajowe. W roli głównej Mia Wasikowska (premiera 17 września na Cinemax2)

Kraina jutra – zgorzkniały mężczyzna i pełna optymizmu nastolatka próbują uratować świat. Produkcja Disneya jest dziełem dwukrotnego laureata Oscara Brada Birda oraz Damona Lindelofa. W filmie wystąpili m.in.: zdobywca dwóch Oscarów George Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson oraz Raffey Cassidy (premiera 18 września na Cinemax)

Zurich – poruszająca opowieść o kobiecie, która musi poradzić sobie z tragiczną śmiercią ukochanego i prawdą o jego podwójnym życiu. Niezwykłą kreację pogrążonej w rozpaczy kobiety stworzyła Wende Snijders. Produkcja otrzymała nagrodę specjalną MFF w Berlinie (premiera 18 września na Cinemax2)

Była sobie dziewczynka – nastoletnia Charleen zmaga się z problemami dorastania. Niespodziewanie odkrywa, jak niesamowite może być życie. Słodko-gorzka opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu siebie, fascynacji śmiercią i pierwszej miłości (premiera 23 września na Cinemax2)

Człowiek z bieguna – Mark Ruffalo w roli cierpiącego na chorobę afektywną dwubiegunową ojca (nominacja do Złotego Globu), który podczas nieobecności żony musi zaopiekować się dwiema córkami. Obraz otrzymał nagrodę na festiwalu w Palm Springs oraz nominację do Głównej Nagrody Jury na festiwalu w Sundance (premiera 25 września na Cinemax)

Wieczny klaun – Sequel największego duńskiego hitu kinowego. Dwaj najlepsi kumple ruszają do Miasta Aniołów w poszukiwaniu sławy, bogactwa i nowych przyjaźni. Film otrzymał nominację do nagrody publiczności na kopenhaskim Robert Festival. (premiera 30 września na Cinemax)

Zamęt – nowy serial Cinemax: losy młodego mężczyzny, który powraca do rodzinnego Memphis z wojny w Wietnamie i próbuje odnaleźć się w normalnym życiu. Odrzucony przez bliskich, rozpoczyna współpracę z gangsterami. W głównych rolach występują: Logan Marshall-Green, Jodi Balfour, zdobywca Złotej Palmy Peter Mullan, Nikki Amuka-Bird oraz Damon Herriman. Reżyserem serialu Cinemax jest laureat Emmy Greg Yaitanes, który pracował przy takich serialach jak Doktor House i Banshee (premiera 10 września w Cinemax o godz. 20.00)

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…